معرفی بهترین خودروهای آفرود

0
1154
معرفی بهترین خودروهای آفرود

شاید شما نیز مسابقات خودروهای سنگین در مکان های صعب العبور را دیده باشید. این خودروها که به انها آفرود می گویند بسیار مقاوم و قوی بوده و می توان در جاده هایی که ماشین های دیگر نمی توانند وارد شوند با آنها رانندگی کرد. در ادامه به معرفی بهترین خودروهای آفرود خواهیم پرداخت.

خرد کردن سنگ ها در زمین ها و کراس آور کردن حسی است که همه می توانند فرصت تجربه آن را داشته باشند. اگر می خواهید از مسیر جریان رانندگی آرام و بدون هیجان رانندگی خود خارج شوید و ماجراجویی را با یک وسیله نقلیه تجربه کنید، یک خودروی آفرود می تواند تمام این هیجان را به شما بدهد.

آفرود چیست؟

آفرودها در واقع خودروهای سنگینی هستند که می توانند در مکان های صعب العبور به راحتی لذت رانندگی و قدرت را به شما بدهند. برای مثال خودرو آفرود جیپ رنگلر انتخاب پیش فرض برای یک خودرو آفرود جدید است، و دلیل خوبی هم برای این انتخاب وجود دارد: به لحاظ قیمت، یک ماشین آفرود ارزان  محسوب می شود و قابلیت های دیگر خودروهای سنگین کمی بیشتر از این جیپ است. اما دیگر خودروهای آفرود به چه ترتیب هستند؟

آفرود چیست؟

 

بهترین خودروهای آفرود دنیا

در زیر به معرفی بهترین خودروهای آفرود دنیا خواهیم پرداخت.

خودروی تویوتا تاکوما TRD Pro

شکی وجود ندارد که همه عشاق طبیعت و ماجراجویی عاشق این خودروهای تویوتا خواهند شد. این خودرو همچنان به دنبال موفقیت برادر بزرگتر خود است. تویوتا از دیرباز به دلیل قابل اطمینان عالی و توانایی شگفت انگیز برای ارائه ارزش به مشتری برند محبوبی بوده است، مدل تاکوما پرو خود را یک رده بالاتر از دیگر خودروهای آفرود قرار داده است و دارای موتور و صفحه های تعلیق قدرتمندی برای محافظت از سپرهای جلو است. در کنار این موارد این خودرو دارای ویژگی های اختصاصی مانند Crawl Control، حالت Multi Terrain ، کمک کنترل بالا رفتن از تپه هاست. موتور این خودرو از نوع 3.5 لیتری و گشتاور آن 265 lb*ft است.

خودروی تویوتا تاکوما TRD Pro

خودروی لندرور رنجرور

اگر به دنبال قابلیت های واقعی آفرود در کنار لاکچری بودن خودرو هستید، باید بگوییم که تقریبا هیچ ماشینی نمی تواند چنین ترکیب تحسین برانگیزی از لوکس بودن و قابلیت های واقعی آفرود را مانند لندرور رنجرور ارائه دهد. البته، ماشین های کمی دارای این ویژگی ها هستند، اما به هیچ وجه یارای رقابت با توانایی های آفرود این خودرو را ندارند. اگر رنجرورها در مسیرهای ناهموار بهتر از مناطق شهری نباشند، به همان اندازه خوب هستند.

خودروی لندرور رنجرور

خودروی جیپ گرند Cherokee Trailhawk

جیپ ها از مشهورترین خودروهای آفرود هستند که می تواند مانند بستنی در یک روز گرم تابستان از جاده های دشوار عبور کنند. مدل گرند چروکی این برند نیز مشخصات بالایی دارد. این خودرو با استفاده از سیستم تعلیق قابل تنظیم هوا و دارا بودن لاستیک های تمام فصلی 30.5 اینچ ، حتی آماده مقابله با سنگین ترین تخته های سنگی است. پکیج تریل هاوک توازن خوبی بین یک خودرو شاسی بلند جاده ای و بیرون جاده ای ایجاد می کند. می توان این خودرو را به عنوان رنجروری اقتصادی در نظر گرفت. قیمت خودرو آفرود این مدل 43 هزار دلار است.

خودروی جیپ گرند Cherokee Trailhawk

بهترین ماشین آفرود ایران

کیا سورنتو را شاید بتوان یکی از بهترین خودرهای آفرود ایران نامید. این ماشین شاسی بلند که محصول کیا است، در ایران طرفداران زیادی دارد. این خودرو با دارا بودن ارتفاع مناسب و اتومات بودن، شاسی محکم و دو دیفرانسیلی بودن می تواند به راحتی از مکان های سخت عبور کند و اگر از این خودرو زیاد در مکان هایی مانند جنگل های شمال کشور و کویر مرنجاب دیدید، زیاد تعجب نکنید. این خودرو می ‌تواند بهترین گزینه برای افرادی باشند که می خواهند با خانواده دل به جاده بزنند و در عین حال کمی از موانع طبیعی طبیعت، مانور بدهند.

در عین حال این خودرو یک خودروی شهری نیز محسوب می شود و آپشن های زیادی برای سرنشین خود فراهم می کند. سورنتو 2008 مدلی است که به راحتی در بازار ایران پیدا می شود و اگر می خواهید با یک تیر دو نشان بزنید می توانید این خودرو را تهیه کنید.

بهترین ماشین آفرود ایران

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها