معرفی بهترین مرورگر های وب برای لینوکس

0
217
معرفی بهترین مرورگر های وب برای لینوکس

این روز ها مرورگر های بسیاری برای لینوکس وجود دارد؛ با این وجود تمام آن ها از همه ی توزیع ها پشتیبانی نمی کنند. از این رو انتخاب یک مرورگر مناسب کمی سخت می شود، با این وجود گزینه های قابل قبولی وجود دارد که از این اکوسیستم پشتیبانی می کنند. در نظر داشته باشید که انتخاب مرورگر تنها به توزیع لینوکس شما ارتباط ندارد و می توانید بر اساس سلیقه خود آن ها را انتخاب کنید.

درحالی که بیشتر مرورگر هایی که برای ویندوز و مک عرضه شده است در اختیار کاربران لینوکس نیز قرار می گیرند، با این وجود برخی از مرورگر های ناشناخته وجود دارد که برای دو سیستم عامل یاد شده در دسترس نیستند. برای بررسی بهترین مرورگر های وب برای لینوکس با ما همراه شوید.

مرورگر کروم برای لینوکس

این مرورگر وب توسط گوگل مانند سایر سیستم عامل ها در لینوکس نیز در اختیار کاربران قرار می گیرد. نسخه لینوکس کروم تمام افزونه هایی که برای کروم ویندوز وجود دارد را همراه با قابلیت multi-process و همگام سازی حساب گوگل در اختیار شما قرار می دهد. این نرم افزار همچنین شامل پلاگین Flash، افزونه ها و همچنین امنیت بسیار عالی است و شما می توانید به همگام سازی آن با موبایل های خود بپردازید.

در نظر داشته باشید کروم نه تنها از نظر کارایی سریع تر است بلکه تنها مرورگر بزرگی است که نتفلکیس را به صورت بومی در لینوکس اجرا می کند.

مرورگر کروم برای لینوکس

مرورگر فایرفاکس

این را باید یک مرورگر عالی برای فعالیت های روزانه دانست. این نرم افزار به صورت پیشفرض در بیشتر توزیع های لینوکس نصب شده است و به همان اندازه که در نسخه ویندوز قدرتمند است در نسخه لینوکس نیز قدرت بالایی دارد.

فایرفاکس دارای یک کتابخانه بسیار غنی از افزونه ها و تم ها است و همچنین امکان همگام سازی این نرم افزار با نسخه های موبایل این اپلیکیشن را در اختیار شما قرار می دهد. این نرم افزار سرعت بالایی دارد و می توان بیان کرد که بهترین عملکرد JavaScript را داراست.

مرورگر کروم برای فایرفاکس

بهترین مرورگر های لینوکس

Brave را باید یک مرورگر نسبتا جدید دانست که توسط Brendan Eich، بنیان گذار موزیلا برای لینوکس، ویندوز، مک، اندروید و iOS در اختیار شما قرار می گیرد. این نرم افزار دارای طراحی یکپارچه و مناسبی است و دارای مجوز منبع باز است و یک تجربه کاربری بدون تبلیغات و ردیاب را در اختیار شما قرار می دهد.این نرم افزار روی بهینه سازی داده ها، امنیت بیشتر و همچنین بهبود شرایط باتری دستگاه های کاربران تمرکز دارد.

در کنار نرم افزار های مرورگر یاد شده می توان از اپرا نیز یاد کرد. اپلیکیشن Opera با وجود اینکه اندازه کروم و فایرفاکس محبوبیت ندارد اما در کنار بهترین ابزار ها در این زمینه قرار می گیرد. این نرم افزار قابلیت های بسیاری دارد و می توانید با استفاده از نوار ابزاری که در اختیار شما قرار می گیرد به بخش های پرکاربرد نظیر جیمیل دسترسی پیدا کنید و آن ها را بدون نیاز به اجرای نرم افزار مخصوص خود از آن ها بهره مند شوید.

بهترین مرورگر های لینوکس

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از