بهره‌برداری گوگل از Game Servers برای بازی‌های چند نفره

0
66

گوگل از Game Servers نسخه‌ی بتا برای میزبانی بازی‌های جهانی و چند نفره استفاده می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از زد دی نت، سرویس جدید گوگل به نام Game Servers، نسخه‌ی مدیریت شده از Agones است، پلتفرم بازی منبع باز، که بر اساس کوبرنتیز (Kubernetes) ساخته شده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از، گوگل روز دوشنبه Game Servers در بتا، یک سرویس برای ساده کردن مدیریت سرور بازی‌های جهانی و چند نفره، را به بازار عرضه کرد. Game Servers به ​​طور مؤثر یک نسخه پیشرفته از Agones است، پلتفرم بازی منبع باز که بر اساس Kubernetes ساخته شده است.

هدف از Game Servers این است که از میزبانی بازی‌های گسترده و چند نفره مانند Fortnite یا Call of Duty پشتیبانی کند.

به طور معمول، توسعه دهندگان بازی برای میزبانی از تجربیات و بازی‌های چند نفره به سرورهای اختصاصی متکی هستند، اما میزبانی سرور بازی برای پشتیبانی از یک بازی جهانی چند نفره می‌تواند چالش برانگیز باشد. بازیکنان در سراسر جهان به هم وصل می‌شوند و ارتباط برقرار می‌کنند؛ یک محیط یکسان را مشاهده می‌کنند و عکس العمل های آن‌ها در محیط بازی تأثیر گذار است. انجام این کار به تأخیر بسیار کمی نیاز دارد.

برای مقابله با این چالش، بسیاری از شرکت‌های بازی تصمیم به ساخت راه حل‌های اختصاصی گران قیمت یا استفاده از راه حل‌های از پیش تعیین شده دارند که کنترل توسعه دهنده‌ی بازی را محدود می‌کند.

Agones یک جایگزین منبع باز برای میزبانی وب و مقیاس گذاری سرور ارائه می‌دهد. در حالی که Agones برای مدیریت سرور بازی‌های چند نفره منطقه‌ای مناسب است، Game Servers این قابلیت‌ها را جهانی کرده و نیاز به مدیریت محیط‌های Agones را از بین می‌برد.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از