به زودی با کشیدن مداد به پوست می‌توان سلامت بدن را رصد کرد

0
6077

این فناوری جدید می‌تواند هزینه‌های پیشین در فناوری‌های مانیتورینگ سلامتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، به زودی روزی فرا می‌رسد که انسان‌ها با استفاده از مداد و کشیدن آن روی پوست می‌توانند شرایط سلامتی خود را رصد کنند. در یک مطالعه جدید، مهندسان ثابت کردند که می‌توان از مداد و کاغذ روی پوست، برای نظارت بر سلامت شخصی استفاده کرد.

تیمی از محققان دانشگاه میسوری مقاله‌ای را منتشر کرده‌اند که جزئیات استفاده از مداد برای ساخت فناوری‌های پوشیدنی در مانیتورینگ بیولوژیکی را نشان می‌دهد.

به طور خاص، محققان دریافتند که مدادها با گرافیت 93٪ بهترین نمونه برای ایجاد انواع دستگاههای زیستی بر روی پوست هستند. گرافیت می‌تواند به عنوان الکترود سنجش استفاده شود. به دلیل انعطاف پذیری کاغذ می‌توان آن را در هر نقطه از بدن قرار داد. علاوه بر این یک چسب سازگار زیست محیطی نیز می‌تواند روی کاغذ اعمال شده و به پوست کمک کند.

فواید استفاده از مداد و کاغذ در مانیتور بهداشتی زیاد است. نکته اول این است که مواد لازم برای ایجاد آنها ارزان و در دسترس هستند. و بر خلاف پلاستیک به راحتی تجزیه می‌شوند.

محققان پیش بینی می‌کنند که مردم در آینده از این فناوری برای مراقبت شخصی در منزل استفاده می‌کنند. همچنین از این فناوری می‌توان در تحقیقات از راه دور به خصوص در بحران‌هایی مانند بحران کروناویروس بهره برد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها