به چه تعداد پورت HDMI در تلویزیون نیاز دارید؟

اگر در حال خرید یک تلویزیون جدید هستید؛ ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که به چه تعداد پورت HDMI در تلویزیون نیاز دارید؟

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، تعداد و نوع پورت‌های پشت تلویزیون شما تأثیر قابل توجهی بر تجربه‌ی شما در استفاده از تلویزیون دارد.

به چند پورت HDMI در نیاز تلویزیون دارید؟

تعداد پورت‌های HDMI بستگی به نیازهای شما دارد. استفاده از فرمول ساده “تعداد دستگاه + یک” برای تعیین تعداد پورت‌های HDMI مورد نیاز شما مناسب است.

با این حال، نوع سخت‌افزاری که به تلویزیون خود متصل کرده‌اید، می‌تواند تعداد پورت‌های HDMI مورد نیاز را افزایش یا کاهش دهد.

اگر از گیرنده سینمای خانگی استفاده می‌کنید

در این صورت به جای اینکه همه چیز را به تلویزیون وصل کنید، آن‌ها را به گیرنده وصل می‌کنید و سپس یک کابل HDMI همه را به تلویزیون متصل می‌کند.

در این شرایط به یک پورت HDMI نیاز دارید.

فرمت‌های HDR: HDR10، Dolby Vision، HLG و Technicolor

مثلاً اگر تلویزیون جدید و کنسول بازی جدید شما از HDR10 پشتیبانی می‌کند، اما گیرنده شما از HDR10 پشتیبانی نمی‌کند. در این شرایط، یا می‌توانید گیرنده خود را ارتقا دهید یا کنسول بازی را مستقیماً به تلویزیون وصل کنید.

اگر از گیرنده سینمای خانگی استفاده نمی‌کنید

برای افرادی که از گیرنده سینمای خانگی استفاده نمی‌کنند، تعداد پورت‌های HDMI روی تلویزیون مهم‌تر است.

در این شرایط با شمارش تعداد دستگاه‌هایی که با تلویزیون از آن‌ها استفاده می‌کنید، شروع کنید.

اگر می‌خواهید تلویزیون، پخش‌کننده بلوری، ایکس‌باکس و داک سوئیچ شما به طور همزمان وصل شوند، به حداقل ۴ پورت HDMI نیاز دارید.

اگر از ویژگی‌های هوشمند داخلی تلویزیون استفاده می‌کنید و فقط از تلویزیون برای بازی روی یک کنسول استفاده می‌کنید، فقط به یک پورت HDMI نیاز دارید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها