کاهش موقتی تولید بوئینگ 737 مکس به دنبال سقوط های مکرر

کاهش موقتی تولید بوئینگ 737 مکس به دنبال سقوط های مکرر

اگر چه هواپیمای بوئینگ 737 مکس در فرودگاه های سراسر دنیا وجود دارد، اما این شرکت همچنان به تولید ان می پردازند، منتهی اکنون اعلام کرده است که موقتا تولید این جت را به میزان 20 درصد کاهش خواهد داد.

این کاهش تولید در ادامه نیز باقی نخواهد ماند و بوئینگ بیان کرده است که این کاهش تولید موقتی است. این کاهش نیز در جریان حواشی ای پیش آمد که دو فروند از هواپیماهای این شرکت در چند ماه اخیر بدون هیچ دلیل سقوط کرده و تمام سرنشینان آن کشته شدند.

کاهش تولید بوئینگ 737

بسیاری از کشورها و ایرلاین های جهان نیز پرواز این مدل را ممنوع کردند و همین موجب کاهش سهام این شرکت شد. به همین دلیل بوئینگ تصمیم گرفت که تولید آن را کاهش دهد.کاهش تولید بوئینگ 737

به تازگی بوئینگ به عنوان شرکت سازنده این هواپیمای دردسرساز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است با توجه به آنکه احتمالاً زمین گیر شدن تمامی هواپیماهای ۷۳۷ مکس در فرودگاه های سراسر جهان ادامه خواهد داشت و به این زودی شاهد پرواز و بازگشت آن به خطوط فعال هوایی در جهان نخواهیم بود، این شرکت آمریکایی تصمیم گرفته است که فرایند ساخت و تولید آن را به حالت تعلیق دربیاورد و بدین ترتیب از شدت خسارات وارده به این شرکت بکاهد.

دلیل این سقوط ها چه بود؟ نقض نرم افزاری

سیستم کنترل پرواز دلیل آن را نقض نرم افزاری اعلام کرده است و اکنون بیان کرده است که آپدیتی برای این نقص نرم افزاری ارائه کرده است. این در حالی است که مقامات این موضوع را رد کرده اند. اما نتایج پژوهش‌های متخصصان سازمان هوانوردی فدرال آمریکا نشان می ‌داد که سیستم اتوماتیکی که در دماغه هواپیما برای جلوگیری بالا رفتن هواپیما بکار رفته، در شرایط بخصوصی کنترل هواپیما را از دستان خلبانان خارج کرده و موجب حرکت سریع رو پایین و در نهایت سقوط آن شده است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها