بودجه 2 میلیارد دلاری تحقیقات هوش مصنوعی کاخ سفید

به گزارش رویترز، کاخ سفید تلاش می‌کند مبلغ یک میلیارد دلار دیگر برای بودجه تحقیقات هوش مصنوعی اختصاص دهد و آن را به رقم دوبرابری 2 میلیارد دلار برساند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از تک کرانچ، کاخ سفید تلاش می کند مبلغ یک میلیارد دلار دیگر برای بودجه تحقیقات هوش مصنوعی اختصاص دهد، بودجه آن هدف را خارج از هزینه‌های وزارت دفاع دو برابر می‌کند. سرمایه گذاری در محاسبات کوانتومی نیز باعث افزایش چشمگیر خواهد شد.

بنا بر گزارش پیشنهادی بودجه سال 2021 ، بودجه تحقیق و توسعه AI به نزدیک به 2 میلیارد دلار می‌رسد و در حدود دو سال آینده حدود 860 میلیون دلار دیگر به آن اضافه می‌شود.

ایالات متحده درگیر آن چیزی است که برخی از آن را “مسابقه” با چین در زمینه هوش مصنوعی توصیف می کنند ، اگرچه برخلاف بیشتر نظرها، این خط مسابقه، پایان واقعی ندارد. درعوض، هر رهبری جدی در این بازار به معنای فرصت هایی در برنامه های کاربردی تجاری و نظامی است که ممکن است در انحصار دنیا قرار بگیرد. مانند گوگل یا فیس بوک – که خودشان، به عنوان یک شبه قدرت، برای اهداف خود سرمایه گذاری زیادی در این زمینه می‌کنند.

استقرار هوش مصنوعی در زمینه‌های جدید بدون هزینه و افزایش آن ممکن نخواهد بود و افزایش کمک‌های مالی و سایر بودجه‌های مستقیم تقریبا آینده این فناوری را تضمین خواهد کرد و موجب گستردگی استفاده آن خواهد شد.

ثابت شده است که یادگیری ماشینی نیز برای بسیاری از اهداف مهم است و ارزش تخصص و هزینه دارد. به همین دلیل است که سازمانی مانند کاخ سفید در پی دو برابر کردن بودجه این رشته است.

تحقیق در زمینه محاسبات کوانتومی و زمینه های مرتبط نیز بسیار پر هزینه است و آخرین نقطه عطف گوگل دستیابی به برتری کوانتومی  نه تنها سر آغاز علم است، بلکه نیازمند سخت افزار و نرم افزارهای جدیدی است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها