اخبار

بیانیه رسمی ZTE نسبت به تحریمهای آمریکا

کالاسودا- کالاسودا – شرکت ZTE در خصوص تحریمهای صادراتی آمریکا بیانیه رسمی صادر کرد.

به نظر میرسد که شرکتهای چینی مانند ZTE و هواوی با وجود تحریمهای شدید نمیتوانند از بازار آمریکا دل بکنند. هر دوی این شرکتها در گذشته متهم به جاسوسی برای دولت چین متهم شده اند و اخیرا ZTE با ممنوعیت صادرات با آمریکا مواجه شده است که سبب میشود این برند نتواند محصولات آمریکایی را خریداری کرده و در دستگاه هایش مورد استفاده قرار دهد.

برای مثال چند هفته پیش آمریکا اعلام کرد که ZTE دیگر نمیتواند با شرکت کوالکام برای خرید پردازنده هایش همکاری داشته باشد. این شرکت یکی از مشتریان دائمی کوالکام برای خرید پردازنده گوشی هایش بود و اکنون با این تصمیم، با تحریم جدیدی مواجه شده است که بازار این گوشی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شرکت طی بیانیه ای این ممنوعیت ها را “غیر منصفانه” خوانده و قول داد که با آن مبارزه کند. ان در یک بیانیه طولانی، دقیق و رسمی که در این زمینه منتشر کرده است، به طور اساسی در این خصوص بحث میکند که در حال پیگیری اموری است که بتواند اتهامات را رفع کند.

 این اتهامات چند سال پیش بر اساس یک پرونده در دادگاه اعلام شد که طی آن چین متهم به فروش تکنولوژی آمریکا به ایران شده بود که در آن زمان تحت تحریم شدید از طرف آمریکا بود. شرکت ZTE پس از آن پرونده را حل و فصل کرد و مدیران اجرایی که درگیر این ماجرا بودند را اخراج کرد. اما به نظر میرسد که این اقدامات برای آمریکا کافی نیست.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا