بیت کوین در انتظار مصوبه هیات دولت

0
۳
بیت کوین در انتظار مصوبه هیات دولت

دریافت مجوز به منظور استخراج ارزهای رمز دار در ایران در انتظار تصمیم هیات دولت است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، با رونق گرفتن ارزهای رمزدار دیجیتال در دنیا، ایرانی ها نیز هر کدام با خرید یک دستگاه ماینر در پستویی دست به استخراج این رمز ارزها زدند.

مصرف بیش از حد برق توسط این دستگاه ها در بسیاری از موارد موجب شد تا افراد با همکاری یکدیگر ماینرها را به خارج از شهرها منتقل کردند و در مزرعه با استفاده از برق دولتی دست به استخراج رمز ارز زدند. اما وزارت نیرو با کشف این مساله دست به قطع برق این مزارع زد و پلیس نیز به کمک این وزارت خانه آمد و به شناسایی استخراج کنندگان رمز ارز پرداخت.

این مباحث موجب شد تا از یک ماه گذشته ماینینگ در ایران سر و صدای زیاد داشته باشد. همچنین مسئولان نیز با تحقیق بیشتر در خصوص این مبحث به این نتیجه رسیدند که ماینینگ می تواند در ایران نقش مثبت فراوان ایجاد کند. از این رو، جای خالی قانون برای فعالیت رمز ارز های دیجیتال در ایران بیش از پیش احساس شد.

وزارت نیرو نیرو نیز همچنان بر عدم استفاده این صنعت از برق دولتی تاکید داشت تا اینکه دولت به این نتیجه رسید تا به بررسی این موضوع بپردازد و با تصویب لایحه ای بتواند آئین نامه ای برای فعالیت رمز ارزهای دیجیتال در ایران ایجاد کند.

در این رابطه، حالا اعلام شده که در دولت مصوبه‌ای در دستور کار کمیسیون اقتصادی هیئت وزیران قرار دارد که طی روزهای آتی در هیئت وزیران مطرح می شود و در آنجا هم اصل موضوع مورد بحث قرار می‌گیرد و در صورت پذیرش اصل موضوع، در خصوص تعرفه آن نیز اعلام نظر خواهد شد.

با مصوب شدن این لایحه رمز ارزهای دیجیتال بیش از پیش و البته قانونمند فعالیت خواهند داشت تا بتوانند در عرصه دور زدن تحریم ها نیز برای کشور موثر باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از