اخبار

بیماران قندی با سوزن خداحافظی کنند

کالاسودا - کالاسودا – محققان بریتانیایی موفق به ابداع یک پچ نظارت بر قند خون شدند که افراد مبتلا به دیابت با استفاده از این پچ، دیگر نیازی به آزمایش قند خون خود از طریق سوزن زدن به انگشت نخواهند داشت.

برای میلیون‌ها نفر از بیماران دیابتی، انجام آزمایش خون و گرفتن خون از انگشت برای کنترل سطح قند خون، بخشی ناخوشایند از زندگی روزمره‌شان است. اگر این پچ چسبی پوستی جدید برای نظارت بر گلوکز تجاری‌سازی شود، روش کنونی به تاریخ خواهد پیوست.

این پچ توسط دانشمندان دانشگاه “باث” در انگلستان طراحی شده است. به گزارش ایسنا این ابزار مبتنی بر گرافن، بدون سوراخ کردن پوست روی آن پوشیده می‌شود. این پچ شامل مجموعه‌ای از سنسورهای مینیاتوری است که با استفاده از یک جریان الکتریکی کوچک برای جذب گلوکز از مایع بینابینی که بین سلولهای داخل فولیکول‌های مو قرار دارد، استفاده می‌کند و  هر سنسور یک فولیکول را پوشش می‌دهد.

گلوکز استخراج شده در مخازن کوچک جمع ‌آوری و اندازه‌گیری میشود. این کار منجر به قرائت دقیق قند خون می‌شود که می‌تواند هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یک بار انجام شود. دانشمندان اکنون در حال برنامه‌ ریزی برای بهینه سازی تعداد سنسورها در پچ هستند، تا قابلیت استفاده در طول ۲۴ ساعت را داشته باشد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا