چطور یک تصویر را در پاورپوینت تار کنیم؟

0
312
چطور یک تصویر را در پاورپوینت تار کنیم؟

اگرقصد دارید تصویر پس زمینه شما تار دیده شود یا بخشی از تصویری که حاوی اطلاعات حساس هست را قصد دارید محو کنید، می توانید به صورت مستقیم این کار را در پاورپوینت انجام دهید.

بلور کردن تصویر در پاورپوینت

برای تار کردن تصویر باید پاورپوینت خود را باز کنید و به اسلایدی بروید که حاوی تصویری است که قصد دارید آن را تار کنید. پس از این موضوع تب Picture Format به صورت خودکار باز می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

حال باید در گروه Adjust گزینه Artistic Effects را انتخاب کنید.

در منوی کشویی که در اختیار شما قرار می گیرد روی گزینه Blur کلیک کنید.

پس از انتخاب این گزینه تصویر به صورت کلی blur می شود. با این وجود اگر تصویر به اندازه دلخواه شما تار نمی شود می توانید شدت آن را به صورت دستی تنظیم کنید. از این رو باید در منوی کشویی Artistic Effects گزینه Artistic Effects Options را انتخاب کنید.

پنل Format Picture در اختیار شما قرار می گیرد و در زیر بخش Artistic Effects نوار کشیدنی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می توانید به وسیله آن میزان تار بودن عکس را مشخص کنید و سپس گزینه Reset را انتخاب کنید، تا تصویر مورد نظر شما به حد کافی تار شود.

بلور کردن تصویر در پاورپوینت

بلور کردن بخشی از تصویر در پاورپوینت

در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید به جای کل تصویر بخش خاصی از عکس را بلور کنید به سادگی بخش اول نیست با این وجود در ادامه آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

اولین کاری که برای تار شدن بخشی از شکل باید انجام دهید این است که یک شکل را انتخاب کنید که متناسب با عکسی باشد که آن قصد دارید بخشی از آن تار شود. از این رو می توانید یکی از شکل های پیش فرض گروه Illustrations را در تب Insert استفاده کنید. البته در این بخش می توانید متناسب با سلیقه خود یک شکل را طراحی کنید.

پس از وارد کردن شکل باید به تب Shape Format بروید و در گروه Shape Styles گزینه Shape Fill را انتخاب کرده و سپس در منوی کشویی گزینه Eyedropper را انتخاب کنید.

این بخش به شما اجازه می دهد به طور دقیق بخشی از تصویر که قصد دارید مات کنید را نمایش دهد.

در مرحله بعد باید وارد Shape Effects شوید و سپس گزینه Soft Edges را از منوی کشویی آن انتخاب کنید.در این بخش می توانید یکی از مواردی که در اختیار شما قرار می گیرد را انتخاب کنید.

حال قسمتی از تصویر که قصد دارید تار شود را انتخاب کنید و سپس گزینه CTRL را نگه دارید و روی هر دو شی کلیک کنید.

پس از اجرای مراحل یاد شده در تب Picture Format گزینه Group را در بخش Arrange انتخاب کنید.

حال این دو شی به یکدیگر پیوسته اند و این قابلیت در اختیار شما قرار می گیرد که تصویر پس زمینه خود را در حالی که بخشی از آن تار است را انتخاب کنید.

بلور کردن بخشی از تصویر در پاورپوینت

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها