اخبار

تاسیس پارکهای فضایی درکویر به منظور جذب گردشگر

کالاسودا - کالاسودا – رئیس سازمان فضایی ایران از بررسی فراهم کردن زیرساختهای لازم برای ایجاد پارکهای گردشگری فضایی در کشور خبر داد.

برنامه سازمان فضایی ایران؛ ایجاد پارک های گردشگردی فضایی در کشور است. به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود نوشت: یکی از حوزه های مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیست بوم فضایی و با هدف تکمیل زنجیره ارزش این حوزه، ایجاد پارک های گردشگری فضایی، پارک نجوم و یا ایجاد مکان های شبیه ساز خلا و… است.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: ظرفیت های جغرافیایی بسیار ارزشمندی در کشور و به ویژه در مناطق کویری برای رصد ستارگان و اجرام آسمانی مانند تپه های مریخی دامغان، دشت کویر، منطقه گندم بریان کرمان و… وجود دارد که مکان هایی بکر و قابل ارتقاء بوده و قابلیت سرمایه گذاری و جذب گردشگر را دارا هستند.

رئیس سازمان فضایی ایران تاکید کرد: سازمان فضایی ایران در حال بررسی چگونگی فراهم کردن زیرساخت و بستر مناسب برای جذب سرمایه گذار در این حوزه است و در همین راستا نیز با توجه به علاقمندی هایی که وجود داشته، جلساتی با سرمایه‌گذاران برگزار شده است.

مسلما تاسیس این پارکها روح تازه ای به جذب گردشگر به کویرهای بکر ایران که خود از جاذبه های گردشگری جذاب کشورمان هستند، خواهد دمید.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا