تاکسی های آنلاین به دنبال متصدی دولتی

0
126
تاکسی های آنلاین به دنبال متصدی دولتی

تاکسی های آنلاین هنوز زیر مجموعه ارگان مشخصی قرار نگرفته اند و مباحث برای تعیین متصدی دولتی برای آن ها ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، تاکسی های اینترنتی از قرار گرفتن در زیر مجموعه تاکسیرانی فرار می کنند و مباحثی در خصوص تصدی وزارت کشور یا وزارت صمت برای آن ها ادامه دارد.

بنابراین گزارش، لایحه نظارت بر تاکسی های آنلاین در دستور کار هیات دولت قرار داشته اما از لیست برنامه های هیات دولت خارج شده و نگرانی های آن ها نیز کاهش یافته است.

در همین خصوص، رضا الفت‌نسب، سخنگوی انجمن کسب‌وکارهای مجازی کشور گفت: جلسه بررسی لایحه برگزار و طی آن مقرر شد کارگروهی به صورت یک تیم کارشناسی تشکیل شود و پیشنهادات مطرح شده را جمع آوری و اعلام کنند و یک تصمیم نهایی گرفته شود.

او ادامه داد: آنچه از برآیند این جلسه به بیرون درز کرده نشان می‌دهد که دولت قصد دارد مدیریت متمرکز بر تاکسی‌های آنلاین داشته باشد اما اینکه چه ارگانی این مدیریت را در اختیار بگیرد، مشخص نیست و ما هم از این موضوع نگران هستیم.

الفت‌نسب تاکید کرد: ما معتقدیم باید مدیریت هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف به وجود آید. ارگان‌هایی مثل وزارت صمت و کشور و خصوصا وزارت کشور در طول این چند سال در تهیه آئین‌نامه‌ای که مصوب بوده، کم‌کاری و تعلل کردند. اما سوال اصلی اینجاست که تاکسی‌های آنلاین که تا الان با شفافیت کامل کار کرده‌اند چرا باید مورد نقد قرار بگیرند؟

او با اشاره به اینکه تاکسی‌های آنلاین خودروهای شخصی مسافرکش را ساماندهی کرده، اضافه کرد: در سال‌های اخیر ماشین‌ شخصی‌ها در حال تردد در خیابان بودند و هیچ ساماندهی هم وجود نداشته حال که این تاکسی‌ها به نوعی این افراد را ساماندهی کرده‌اند و روزانه نزدیک به 500 هزار سفر را مدیریت می‌کنند هم مردم و هم سیستم حمل‌ونقل منتفع شده است چرا برخی ساز مخالف می‌زنند؟

الفت‌نسب ادامه داد: البته ایراداتی هست اما رضایت نسبی از این سیستم وجود دارد. حرف ما این است که اگر بخواهند این سیستم را به سمت مدیریت دولتی ببرند همین اتفاقی که برای تاکسی‌ها افتاده تکرار می‌شود.

او تاکید کرد: اگر قرار باشد نظارت صورت بگیرد باید مطابق آئین‌نامه‌ای باشد که با توافق وزارت صنعت و وزارت کشور صورت می‌گیرد و ما آماده اجرای آن هستیم.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از