تبادل الکترونیکی اطلاعات بیماران و پزشکان

0
102
تبادل الکترونیکی اطلاعات بیماران و پزشکان
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-07-26 15:07:13Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

بیماران و پزشکان ایرانی از این پس از طریق یک سامانه با نام نمایشگر پرونده الکترونیک سلامت، می توانند اطلاعات یک دیگر را به صورت کامل در اختیار داشته باشند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، طرح پرونده الکترونیک سلامت از سوی دولت از ماه گذشته کلید خورده و این طرح زیر برنامه های الکترونیکی بسیاری دارد که از آن جمله می توان به نمایشگر پرونده الکترونیک سلامت اشاره کرد.

جزئیات سامانه نمایشگر پرونده الکترونیک سلامت

بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ در کنار فرصت مهمی که در اختیار بخش های خصوصی قرار داده، حالا فرصت خوبی برای افتتاح پروژه های الکترونیک دولت محسوب می شود. در سالن دولت الکترونیک، وزارت بهداشت نیز همچون دیگر نهادهای دولتی در تلاش است تا پروژه های الکترونیک خود را دراین فرصت رونمایی کند.

از جمله طرح های الکترونیکی وزارت بهداشت، نمایشگر پرونده الکترونیک سلامت است که در نمایشگاه الکامپ رونمایی شد. سامانه نمایشگر پرونده الکترونیک سلامت است امکان دریافت اطلاعات را به جمعیت تعریف شده و پزشک مرتبط می‌کند.

این در حالی است که امکان اضافه کردن خدمات ارزش افزوده و امکان توسعه کسب و کارهای نوپا در سرویس نمایشگر پرونده الکترونیک سلامت وجود دارد. دو خروجی مشخص در این نمایشگر دیده شده است که در یک خروجی پرونده فردی برای دریافت اطلاعات شخص وجود دارد و خروجی دیگر برای نظامات تصمیم گیرنده مبتنی بر شواهد و امکان تحلیلی نظام سلامت دیده شده است.

پرونده الکترونیک سلامت در مرحله ای قرار دارد که اطلاعات ۷۳ میلیون نفر از جمعیت کشور که یک بار از خدمات پزشکی استفاده کرده‌اند، در بستر نظام سلامت الکترونیک به ثبت رسیده است. در شبکه ارائه این خدمات، دسترسی به پرونده بیمار برای درمانگر وجود دارد و پس از بازخورد نظرات درمانگر، این پرونده به صورت الکترونیک به پزشک سطح یک و دو نیز ارائه می‌شود که تشخیص نهایی آن در پرونده قابل ثبت خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از