فروش تبلیغات IGTV اینستاگرام برای رقابت با یوتیوب

اینستاگرام قصد دارد تبلیغات خود در IGTV – بخش ویژه برای ویدئوهای طولانی – را به منظور رقابت با یوتیوب برای کسب سهم بیشتر از بازار پر رونق ویدئوهای آنلاین بفروشد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از indianexpress، اینستاگرام روز جمعه از بهترین سازنده ویدئوهای پلتفرمش خواست تا در تست‌های تبلیغاتی شرکت کنند. این افراد 55% سهم در این تبلیغات دارند و همان نرخ تبلیغ در یوتیوب را دریافت می‌کنند. این شرکت تبلیغات آزمایشی خود را از بهار آغاز خواهد کرد.

عدم کسب درآمد از IGTV یکی از دلایلی بود که ستاره های یوتیوبر را از IGTV دور می‌کرد. تبلیغات اپلیکیشن اصلی سالانه 20 میلیارد درآمدزایی دارد که بیش از یک چهارم درآمد کمپانی مادر یعنی فیسبوک را شامل می شود.

فیسبوک برای تقویت موج بعدی رشد تبلیغات خود روی IGTV اینستاگرام تمرکز کرده است. اینستاگرام در حال حاضر دارای تبلیغات در فید اصلی به روزرسانی‌ها و همچنین ویژگی‌های استوری خود است.

یوتیوب، بزرگترین سایت ویدئویی آنلاین جهان ، سال گذشته 15 میلیارد دلار از فروش تبلیغات به جیب زده است. بازار تبلیغات آنلاین ویدئویی کلی شامل شرکت‌های Roku ،,Hulu شرکت Walt Disney وآمازون است.

IGTV از آغاز اولین فعالیت خود در ژوئن سال 2018 تلاش کرده است تا بخش بزرگی از تبلیغات را جذب کند زیرا بسیاری از اینفلوئنسرهای معروف اینستاگرام هنوز ویدئوهای طولانی تر را در کنار عکس ها و استوری‌های کوتاه خود قرار نداده اند.

بر خلاف YouTube ، اینستاگرام سود فروش تبلیغات را با سازندگان آن به اشتراک نمی گذارد. اما این موضوع اکنون در مورد تغییر است و کسب درآمد می تواند سازندگان ویدئو را بیشتر به سمت IGTV ترغیب کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها