تجربه رانندگی با آئودی RS6 آوانت 2020

0
16

وقتی بحث سوپر سدان ها و سوپر استیشن ها به میان می‌آید، بازوهای مسابقه‌ای خودروسازان آلمانی کاملاً میدان‌داری می‌کنند و هیچ نمونه‌ای بهتر از آئودی RS6 آوانت جدید را نمی‌توان پیدا کرد.

به گزارش کالاسودا به نقل از پدال،  این خودروی تازه‌نفس اسب‌های زیادی را در قفس کرده است. چهارمین نسل RS6 آوانت 592 اسب بخار قدرت دارد که واقعاً هم قابل‌توجه است.

آئودی RS6 آوانت

نیروگاه 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی این خودرو گشتاور 800 نیوتون متری هم تولید می‌کند و پیشرانه یکی از چیزهایی است که نظر همه را به خود جلب می‌کند. این نیروگاه هم‌اکنون به تکنولوژی هیبریدی ملایم 48 ولتی مجهز شده تا مصرف سوخت کاهش و راندمان آن افزایش یابد. سیستم استارت/استاپ RS6 آوانت را می‌توان تا سرعت 20 کیلومتر در ساعت فعال کرد و خود خودرو نیز دارای تکنولوژی خاموشی پیشرانه بین سرعت‌های 53 تا 160 کیلومتر در ساعت می‌باشد.

آئودی RS6 آوانت

اگرچه شکی وجود ندارد که این تکنولوژی‌ها به کاهش مصرف سوخت کمک می‌کنند اما چیزی که همچنان اهمیت داشته و نقش پررنگی در تجربه راندن RS6 آوانت بازی می‌کند خود پیشرانه است. این پیشرانه بسیار منعطف بوده و حداکثر گشتاور آن از دور 2050 در دسترس می‌باشد. به این ترتیب شتاب گیری با ارباب حلقه‌ها کاملاً آسان و بی‌دردسر صورت می‌گیرد. حداکثر قدرت نیز در دور 6 هزار تولید می‌شود اما خودرو در دورهای پایین به حدی قدرتمند ظاهر می‌شود که نیازی به دورهای بالا نیست. صدای پیشرانه اما تصنعی به نظر می‌رسد و بهتر است سیستم اگزوز سفارشی 1450 پوندی را نصب کنید.

آئودی RS6 آوانت

کشش خودرو به لطف وجود سیستم چهار چرخ محرک کواترو عالی بوده و این امر باعث شده شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت RS6 آوانت تنها 3.6 ثانیه باشد. محصول جذاب ژرمن‌ها به دیفرانسیل اسپورت در اکسل عقب هم مجهز شده تا با وجود هدایت گشتاوری، چابکی خودرو بهبود یابد. چرخ های عقب نیز از قابلیت فرمان پذیری برخوردار هستند تا پایداری خودرو در سرعت‌های بالا و مانور پذیری آن در سرعت‌های پایین بیشتر شود.

آئودی RS6 آوانت

فرمان خودرو در حالت کامفورت رانندگی سبک بوده اما در حالت دینامیک به‌طور مصنوعی سنگین می‌شود بنابراین ما حد وسط را دوست داریم. صرف‌نظر از حالت رانندگی انتخابی، فرمان حس مناسب و چسبندگی بالا را به راننده منتقل می‌کند.

آئودی RS6 آوانت

RS6 آوانت به‌صورت استاندارد از سیستم تعلیق تطبیقی سود برده اما رینگ‌های 22 اینچی سفارشی سواری مرکبی را ایجاد می‌کنند. خودرو با دست‌اندازهای نرم‌تر بهتر برخورد می‌کند اما ناهمواری‌های خشن باعث ایجاد ناراحتی و لرزش در خودرو می‌شوند.

آئودی RS6 آوانت

ما همچنین تنظیمات فنرهای فولادی 1300 پوندی با دامپرهای تطبیقی را تست کردیم که عملکرد بهتری داشتند. خودرو در این حالت احساس بهتری داشته و کنترل‌های بهتری روی تکان های بدنه انجام می‌پذیرد. دامپرها نیز دست‌اندازها را به خوبی جذب کرده و راحتی سواری را بهبود می‌بخشند.

آئودی در حالت کامفورت به‌طور سورپرایز کننده‌ای خوب حس می‌شود. سواری خودرو کاملاً ریلکس و نرم بوده و بخش اعظم جاده را با نرمی پشت سر می‌گذارد.

این سواری خوب با فضای کابین و بار مناسب همراه شده است. فضای بار 565 لیتری با درب پشتی برقی تکمیل می‌شود و صندلی‌های عقب هم فوق‌العاده جادار هستند. آئودی به‌طور سخاوتمندانه‌ای از تجهیزات استاندارد استفاده کرده و خب برای خودرویی با قیمت 92750 پوندی نیز چنین چیزی باید باشد.

چراغ‌های جلوی LED، صندلی‌های چرمی گرم‌کن و سردکن دار، سیستم تهویه مطبوع چهار ناحیه‌ای، سیستم اطلاعات سرگرمی خاص آئودی با کاکپیت مجازی، دوربین عقب، حسگرهای پارک، اندروید اتو و اپل کارپلی، شارژ بی‌سیم، کروز کنترل، هشدار خروج از خط و… تنها بخشی از تجهیزات این خودرو هستند.

آئودی RS6 آوانت

کیفیت کابین فوق‌العاده خوب بوده اما اگر بخواهیم انتقادی داشته باشیم باید به شباهت RS6 با A6 استاندارد اشاره‌ کنیم. این در حالی است که کابین برخی رقبا احساس خاص‌تری دارد.

RS6 آوانت استعداد بسیار خوبی در ترکیب سرعت بالا، آرامش فوق‌العاده، سواری نرم، فضای کابین و بار بالا، تکنولوژی مدرن و… با یکدیگر دارد. این خودرو تیزترین یا دینامیک‌ترین استیشن بازار نیست اما به عنوان خودرویی که بخش اعظم نیازهای ضروری را فراهم کرده، به سختی می‌توان این هیولا را نادیده گرفت…

مشخصات آئودی RS6 آوانت

  • قیمت: 92750 پوند
  • پیشرانه: 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو
  • قدرت/گشتاور: 592 اسب بخار/800 نیوتون متر
  • گیربکس: 8 سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک
  • شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.6 ثانیه
  • حداکثر سرعت: 250 کیلومتر در ساعت (محدود شده)
  • مصرف سوخت: 12.5 لیتر در هر صد کیلومتر

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از