تحقیقات تیم امنیت سایبری آلمان علیه شیائومی

شیائومی زیر نظر محققان امنیت سایبری آلمان قرار گرفته است و به طور اختصاصی در مورد امنیت سایبری گوشی‌های هوشمند این کمپانی تحقیق می‌شود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gizchina، هفته گذشته شیائومی به اتهام سانسور داخلی در گوشی‌های هوشمند مجبور شد در برابر وزارت دفاع لیتوانی از خود دفاع کند. این اتهامات قوانین دموکراسی و آزادی بیان را نقض می‌کند و احتمال آن وجود دارد که دستگاه داده‌های حساس کاربر را به سرورهای واقع در سنگاپور ارسال کنند.

حال محققان امنیت سایبری آلمان در مورد امنیت سایبری گوشی‌های شیائومی تحقیق می‌کند.

شیائومی همه چیز را انکار کرده و اعلام کرده است که حفظ حریم خصوصی و محرمانه بودن اطلاعات در اولویت این کمپانی است.

چند روز پیش، غول فناوری چینی به طور رسمی در مورد این بیانیه اظهار نظر کرد و گفت دستگاه‌های شیائومی پیام‌های ارسال شده توسط کاربران را سانسور نمی‌کند. اکنون شیائومی اعلام کرده که متخصصان امنیتی جدیدی را استخدام کرده است تا این ادعا را ثابت کنند.

شیائومی ممکن است در نتیجه خراب شدن روابط بین پکن و ویلنیوس، پایتخت و بزرگترین شهر کشور لیتوانی آسیب ببیند.

در بیانیه‌ای، شیائومی اعلام کرد که به ادعاهای وزارت دفاع لیتوانی اعتراض کرده و از کارشناسان شخص ثالث مستقل برای ارزیابی این موضوع استفاده می‌کند. نماینده شیائومی توضیح نداد که در مورد کدام کارشناسان صحبت می‌کند.

شیائومی همچنین اظهار داشت که رویکرد این کمپانی در مورد برخی از تبلیغاتی مزاحم، به نفع کاربران بوده و مانع از نشان دادن تبلیغاتی جنسی برای کاربران می‌شود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها