تحقیقات ضد انحصاری علیه گوگل به اندروید کشیده شد

گوگل با تحقیقات ضد انحصاری جدیدی روبه‌رو خواهد شد

ایالت‌ها تحقیقات ضد انحصاری (آنتی تراست) گوگل در جست‌وجوها را توسعه داده و از تحقیق بر روی تبلیغات گوگل فراتر رفته‌اند و به بخش‌های دیگر نیز می‌پردازد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از دِ ورج، CNBC روز پنجشنبه گزارش داد، وکلای عمومی 50 ایالت، تحقیقات ضد انحصاری را در این شرکت آغاز کردند و قول دادند که تسلط آن در جستجوی آنلاین، برنامه‌های اندروید، تبلیغات، و جمع‌آوری داده‌های مصرف‌کنندگان را بررسی کنند.

تحقیقات ضد انحصاری در گوگل توسط ایالت‌ها

در سپتامبر گذشته، دادستان کل آمریكا اعلام كرد كه آن‌ها در تحقیقات ضد انحصاری گوگل به رهبری Paxton، دادستان جمهوری‌خواه تگزاس، شركت خواهند كرد.

در آن زمان Paxton اعلام کرد که در درجه اول تحقیقات بر روی تبلیغات گوگل متمرکز خواهد شد؛ زیرا این شرکت بر تمام تبلیغات و جست‌وجوهای آنلاین در اینترنت تسلط دارد. اما به نظر می‌رسد تحقیقات آن‌ها گسترش‌یافته است و این مقامات شروع به جست‌و‌جو در بخش‌های دیگر کرده‌اند.

سخنگوی دادستان کل تگزاس به CNBC گفت: در این مرحله، تحقیقات چندمنظوره صرفاً روی تبلیغات آنلاین متمرکز است. اما به‌مرور این تحقیقات حقایق را روشن کرده و به ما نشان می‌دهد که در کدام بخش تمرکز کرده و تحقیقات را به کدام سمت بکشانیم”.

گوگل با تحقیقات ضد انحصاری جدیدی روبه‌رو خواهد شد

CNBC گزارش داد، به‌زودی ائتلاف وکلای دادگستری به دلیل استفاده غیرقانونی گوگل از اطلاعات در جست‌وجوها و سرویس‌های اندروید، این شرکت را احضار خواهد کرد. در ماه سپتامبر هنگامی‌که وکلای دادگستری برای اولین بار تحقیقات خود را آغاز کردند؛ یکی از مقامات ارشد گوگل در وبلاگ خود اعلام کرد: ما طی سال‌های متمادی، در ایالات‌متحده و همچنین در خارج از کشور، در مورد این موضوع به بسیاری از سؤالات پاسخ داده‌ایم؛ بنابراین این مشکل برای ما جدید نیست”.

کمیسیون اروپا نیز پیش‌ازاین، شیوه‌های تجاری گوگل در این زمینه‌ها موردبررسی قرار داده و گوگل را به دلیل نقض قانون رقابت و یکپارچه کردن موتورهای جستجوگر و برنامه‌های کروم بر روی سیستم‌عامل اندروید، 5 میلیارد دلاری را جریمه کرده بود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها