تحول نحوهٔ خرید با هوش مصنوعی محاوره‌ای در سال 2023

از آنجایی که دنیا هر روز بیشتر از دیروز بر فناوری تکیه می‌کند، نحوه خرید ما نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد؛ حالا به لطف تجارت الکترونیک و هوش مصنوعی محاوره‌ای نوع جدیدی از خرید را تجربه می‌کنیم.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، امروزه بر ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای بهبود تعاملات مشتری و ایجاد تجربه خرید عالی تاکید می‌شود.

تصور کنید که با دستیاران مجازی هوش مصنوعی برای خرید صحبت می‌کنید و آن‌ها توصیه‌هایی را بر اساس خریدهای گذشته‌تان ارائه می‌دهند.

هدف تجارت محاوره‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی، انقلاب در خرید با ارائه خدمات شخصی، راحت و کارآمدتر است.

مزیت تجارت محاوره‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی

هدف این هوش مصنوعی، شخصی کردن بیشتر تجربه خرید است.

با داده‌ها، دستیاران هوش مصنوعی می‌توانند در مورد ترجیحات مشتری اطلاعات به دست آورده و محصول مناسب را برای آن‌ها انتخاب کنند.

چت بات‌ها و مدل‌های یادگیری ماشینی مبتنی بر پردازش زبان طبیعی پیشرفته (NLP) می‌توانند تجربه مشتری (CX) را بهبود بخشند و در نهایت بازده سرمایه‌گذاری (ROI) را برای کسب‌وکارها افزایش دهند.

تجارت محاوره‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی خرید را کارآمدتر می کند

وقتی مشتری محصولات خود را پیدا کرد، می‌تواند آنها را با استفاده از چت بات به سبد خرید اضافه کند. چت بات می‌تواند اطلاعاتی در مورد در دسترس بودن محصول، قیمت و روش‌های حمل و نقل ارائه دهد.

در پرداخت، چت بات می‌تواند اطلاعات پرداخت مشتری را به صورت ایمن ذخیره کند.

در واقع مشتری تمام مراحل خرید را بدون وقت تلف کردن در چندین وب‌سایت یا صحبت با نمایندگان انجام دهد. این باعث صرفه جویی در زمان شده و تجربه خرید کلی را بهبود می‌بخشد.

تجارت محاوره‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی نیز به نفع خرده فروشان است. خرده فروشان با خودکارسازی کارهای ابتدایی مانند پاسخ به سؤالات مشتری و سفارشات، تمرکز نیروی انسانی را روی کارهای پیچیده‌تری قرار می‌دهند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها