محصولات اپل مجهز به تراشه ‌های AMD می‌شوند

0
1400

شایعاتی وجود دارد که طی آن اپل ممکن است مکیناش را با پردازنده‌های AMD منتشر کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از notebookcheck، با توجه به رونمایی MacOS 10.15.4 در ماه مارس، ماهی که اپل به طور معمول برخی از نمونه کارهای جدید خود را رو می‌کند، احتمالا نسخه بتای برخی سخت افزارها نیز منتشر خواهد شد.

یکی از فاش کنندگان این خبر، با توجه به ریز پردازنده 64 بیتی و واحد پردازش گرافیکی AMD فاش کرده است که ممکن است اولین تراشه AMC را در مک بوک پروی در حال ساخت ببینیم.

اپل اوایل هفته جاری، نسخه بتای 1 مک او اس 10.15.4 را منتشر کرد و چشمان مشتاق و منتظر تغییرات جالبی را در کد ساخت آن مشاهده کرد. با توجه به چندین توییت، ساخت این منابع تراشه گرافیکی را به موارد زیر اضافه کرده است:

نمونه اولیه Navi21

نمونه اولیه ناشناخته Navi21

نمونه اولیه ناشناخته Navi22

نمونه اولیه ناشناخته Navi23

NAVI12_A0

NAVI21_A0

PICASSO_A0

RAVEN2_A0

RAVEN_A0

RENOIR_A0

VANGOGH_A0

علاوه بر این ، همین حساب تأیید کرد که تراشه‌های گرافیکی  Navi 21 ، Navi 22 و Navi 23 همه از مکانیزم بالا بردن کیفیت خروجی تصویر با کاهش سایه (Variable rate shading) پشتیبانی می کنند.

اپل تمایل دارد به روز رسانی‌های سخت افزاری خود را در ماه مارس اعلام کند، همانطور که سال گذشته نیز سخت افزار جدید iPad Air ، iPad Mini و iMac را در این بازه معرفی کرد. پس به زودی در مورد محصولات جدید اپل که احتمالا به تراشه AMD مجهز خواهند بود خواهیم شنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها