ترامپ به روی گوگل شمشیر کشید / دروازه‌بان اینترنت در دادگاه

0
18007

ترامپ جنگ با گوگل را علنی کرد و دادستان کل {ویلیام بار،نیروی زیر دست رئیس جمهور} رسما از گوگل شکایت کرد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از دیلی میل، وزارت دادگستری امروز با طرح دادخواست ضد انحصاری علیه گوگل، مدعی شد این کمپانی به طور غیرقانونی انحصار خود را حفظ کرده تا موقعیت خود را به عنوان دروازه‌بان اینترنت حفظ کند.

به گفته وزارت دادگستری گوگل حتی حاضر نیست یک بخش کوچک از سهم خود را با سایرین واگذار کند.

در این شکایت تصریح شده که گوگل با درآمد میلیارد دلاری از تبلیغات و استفاده از این پول برای تقویت حضور خود در بازار موبایل، معاملاتی خاص و انحصاری با اپل، سامسونگ و ال جی به صورت ناعادلانه انجام داده تا اطمینان پیدا کند که تنها موتور جستجو در بازار بوده و بر این بازار تسلط دارد.

بر این اساس این استراتژی نه تنها برای مصرف کنندگان که از نوآوری و انتخاب محرومند، غیرمنصفانه است؛ بلکه طبق گفته دولت هرگونه رقیب احتمالی مانند yahoo و Bing را از تبلیغ محصولات خود محروم می‌کند و به جای رقابت صحیح، همیشه آنها را گرسنه نگه می‌دارد.

11 ایالت که دادستان‌های آنها همگی جمهوری خواه هستند، این دادخواست مشترک را امضاء کرده‌اند که شامل ایالتهای آرکانزاس، فلوریدا، جورجیا،ایندیانا، کنتاکی، لوئیزیانا، می سی سی پی، میسوری، مونتانا، کارولینای جنوبی و تگزاس می‌شود.

در این دادخواست از گوگل خواسته شده تا تسکین ساختاری را در قبال هر کمپانی آسیب دیده انجام دهد و به توافق‌های انحصاری خود خاتمه بخشد.

معاون ویلیام بار، دادستان کل اعلام کرد این تصمیم سیاسی نیست، در حالی که دو هفته به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده و هفته آینده رهبران گوگل، اپل، آمازون و … به کنگره خواهند رفت تا به سوالات مختلف پاسخ دهند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها