ترسیم کروکی الکترونیکی می شود

0
141

اگر تصادف کنید دیگر کمتر نیازمند حضور پلیس خواهید ماند و کروکی تصادف شما به صورت الکترونیکی ترسیم می شود.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، پلیس راهور ناجا با تکیه بر تکنولوژی، تسهیلاتی را برای راهنمایی و رانتدگی کسور ایجاد می کند و علاوه بد اینکه، قبوض جرائم رانندگی به زودی کاملا الکترونیکی صادر می شود قرار شده که ترسیم کروکی نیز الکترونیکی باشد.

در این باره، سردار سید کمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا درباره زمان حذف قبوض کاغذی جرایم راهنمایی و رانندگی اظهار کرد: برگه‌های کاغذی جرایم راهنمایی و رانندگی هنوز حذف نشده است؛ اکنون ۴ هزار دست‌افزار بین مأموران راهور در سطح کشور توزیع شده است، البته به ۱۴ هزار توزیع افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور ادامه داد: اکنون در حال خرید ۱۰ هزار دست‌افزار هستیم و پس از توزیع این دست‌افزارها، قبوض کاغذی به صورت کامل حذف می‌شود. در حال آزمایش “ترسیم کروکی الکترونیک” نیز هستیم و پس از انجام اصلاحات و نهایی شدن آن، ثبت کروکی نیز الکترونیکی می‌شود.

چگونه کروکی ها الکترونیکی ترسیم می شوند؟

در مورد نحوه صدور قبوض الکترونیکی و ترسیم کروکی الکترونیکی نیز گفته شده که با حذف قبوض جریمه مشکلاتی مانند چاپ، پانج و دیرکرد حل می‌شود و پس از آن اطلاعات به صورت آنلاین بر روی سیستم ثبت می‌شود. همچنین پلیس در حال تهیه ۵ هزار تبلت است که این تبلت‌ها در ابتدا در اختیار مأموران راهور تهران و کلانشهر‌ها قرار می‌گیرد، یعنی افسر راهنمایی و رانندگی با تبلت قادر به جریمه کردن، نظارت پلیسی و ثبت کروکی خواهد بود و افسر‌هایی که دست‌افزار همراه دارند نیز فقط جریمه و اعمال قانون خواهند کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از