تسریع در توسعه با ثبت احوال دیجیتال در کشورهای درحال توسعه

0
123

با توجه به یافته‌های یک سری از مطالعات موردی که هفته گذشته منتشر شد؛ نوآوری‌های فنی مانند دستگاه‌های تلفن همراه برای ثبت  اتفاقات مهم جمعیت جهان از بدو تولید تا مرگ، در حال پیشرفت به سمت SDGs  یا همان اهداف توسعه پایا است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از thenextweb ، مطالعات موردی در ارمنستان، اکوادور، قرقیزستان، نامیبیا، هلند و پرو نشان می‌دهد که سامانه‌های ثبت احوال و هویت دیجیتال به پیشرفت در جهت اهداف توسعه به ویژه فقر ، برابری جنسیتی ، مهاجرت و پوشش جهانی سلامت کمک می‌کند.

Oliver Chinganya، دبیر آمار کمیسیون اقتصادی سازمان ملل در آفریقا می‌گوید؛ در آفریقا تقریباً نیمی از جمعیت ثبت نام نشده‌اند؛ بنابراین این امر باعث شده تا آنها از مزایای جهانی مانند بهبود مراقبت‌های بهداشتی محروم باشند. وی در ادامه خاطرنشان کرد که سیستم‌های شناسایی افراد در بسیاری از کشورهای آفریقایی تکه تکه شده است و دسترسی به موقع به داده‌های مورد نیاز در تصمیم گیری دشوار است.

مجموعه از این مطالعات موردی به طور رسمی در پنجمین کنفرانس African Ministers Responsible for Civil Registration که از 14 تا 18 اکتبر در زامبیا برگزار شد؛ مورد بررسی قرار گرفت.

دیجیتالی کردن ثبت احوال

Kristin Farr همکار نویسنده مطالعه موردی و مسئول برنامه در مرکز تحقیقات بین المللی توسعه گفت: “ما می‌خواهیم یک مرکز دانش بنیان ایجاد کنیم و بهترین شیوه‌های نوآوری، که می‌تواند بانک اطلاعات ثبت شده و سیستم اطلاعات هویت را بهبود ببخشد؛ را به اشتراک بگذاریم.”

در این کنفرانس، محققان کشور نامیبیا را به خاطر  اقدامات مرحله به مرحله آن  برای دیجیتالی کرده ثبت احوال و ادغام آن با سیستم هویت ستایش کردند.

Zoran Djokovic نویسنده اصلی مطالعات موردی، اظهار داشت که ثبت احوال دقیق و آمارهای حیاتی قابل اطمینان ترین و با ارزش‌ترین اطلاعات به ویژه برای بخش بهداشت است؛ بنابراین باید کاملاً تدوین شود.

Stephen Kampyongo وزیر امور داخلی زامبیا ، گفت که این کشور پس از سالها کاغذبازی در ادارات، دیجیتالی کردن سیستم‌های هویت خود را آغاز کرده است. وی افزود: این کشور همچنین برای جلوگیری از ثبت مجدد افراد و کمک به ارتباط CRVS به سیستم‌های هویتی، بر روی یک هویت منحصر به فرد کار می‌کند

کشورهای دیگر آفریقایی مانند کنیا و آفریقای جنوبی به خاطر تلاش‌های خود در راستا دیجیتالی کردن سیستم ثبت احوال در این کنفرانس تقدیر و تشویق شدند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها