تشکیل گروه AFN برای توسعه کامیون‌های خودران در آمریکا

استارتاپ خودروهای خودران TuSimple؛ روز چهارشنبه طرحی را برای ایجاد یک شبکه نقشه برداری از مسیرهای حمل و نقل برای عملیات حمل و نقل کامیون‌های خودران تا سال 2024 در سراسر ایالات متحده تنظیم کرد و اسم گروه را AFN گذاشت.

به گزارش کالاسودا و به نقل از techcrunch، طرح TuSimple شامل چهار بخش است: کامیون‌های خودران، مسیرهای نقشه برداری دیجیتال، پایانه‌های حمل و نقل و سیستمی که به شما امکان می‌دهد عملیات حمل و نقل مستقل را کنترل کرده و محموله‌ها را در زمان واقعی ردیابی کنید.

این طرح فقط چند روز پس از آنکه TechCrunch فهمید TuSimple به منظور سرمایه گذاری مورگان استنلی را استخدام کرده است؛ رونمایی شد.

TuSimple برای به دست آوردن سرمایه مورد نیاز، تاکنون 298 میلیون دلار جمع آوری کرده است، همچنین برنامه‌های خود را برای ساخت شبکه حمل و نقل مستقل با سرمایه گذاران بالقوه به اشتراک گذاشته است.

رئیس TuSimple چنگ لو در بیانیه‌ای گفت: “هدف نهایی ما داشتن یک شبکه حمل و نقل سراسری کشور متشکل از مسیرهای نقشه برداری شده است که صدها ترمینال را به هم متصل می‌کند تا عملیات حمل و نقل مستقل با هزینه کم کارآمد و کم هزینه را انجام دهد. با راه اندازی AFN با شرکای استراتژیک خود، ما قادر خواهیم بود به سرعت مقیاس‌ها را گسترش داده و خطوط حمل و نقل مستقل را گسترش دهیم.”

TuSimple گفت که این شبکه در سه مرحله شروع به کار می‌کند. فاز 1، در سال 2020 تا سال 2021 آغاز به کار خواهد کرد و خدمات بین شهرهای Phoenix، توسان، آل پاسو، دالاس، هیوستون و سان آنتونیو را شامل می‌شود.

TuSimple قصد دارد در پاییز امسال ترمینال حمل و نقل جدیدی در دالاس افتتاح کند.

این شرکت گفت که مرحله دوم در سال 2022 آغاز خواهد شد و خدمات را از لس آنجلس به جکسونویل گسترش داده و ساحل شرقی را با غرب متصل خواهد کرد.

مرحله نهایی در 48 ایالت، با شروع سال 2023 گسترش خواهد یافت. این شرکت گفت که استراتژی در اروپا و آسیا پس از شروع کار AFN در سراسر کشور، ادامه خواهد یافت.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها