تغییر رمز عبور بیش از ۳۳۰ میلیون کاربر توییتر

0
281

کالاسودا_تغییر رمز عبور مشکلی بود که روز گذشته بیش از ۳۳۰ میلیون کاربر توییتر را درگیر کرد. اما علت تغییر رمز عبور این بود که یک باگ امنیتی در سیستم های کامپیوتر داخلی این شرکت مشاهده شده بود.

توییتر به محض شناسایی این باگ به کاربران خود اعلام کرد که رمز عبور خود را تغییر دهند.این به این معناست که برخی از رمز عبورها در سیستم داخلی این شرکت بدون امنیت ذخیره شده اند.
البته توییتر اصرار دارد که این مشکل یعنی مشکل مرتبط با رمز عبور تا کنون حل شده است،چرا که تحقیقات داخلی در این شرکت هیچ گونه نشانی از دزدی یا سواستفاده از رمز عبور را نشان نداده است. با این وجود توییتر به کاربران خود اعلام کرده به دلیل احتیاط، رمز عبورهای خود را تغییر دهند.
اما این مشکل از کجا شروع شد ؟ به نظر می رسد این مشکل به استفاده توئیتر از فناوری hashing مربوط است که رمز عبورها  را جایگزین اعداد و حروفی می کند که کاربر آنها را وارد می کند. اما این باگ سبب شده تا رمز عبور ها قبل از تکمیل فرایند hashing، در یک فایل رایانه داخلی نوشته شود.
دفتر اصلی توییتر در سان فرانسیسکو است ولی هم‌اکنون توییتر در نقاط مختلف جهان دفتر دارد و مشغول به فعالیت است. سرورهایی نیز در سن‌آنتونیو و بوستون دارد. این شرکت ابتدا در کالیفرنیا به ثبت رسید. ثبت نام در توییتر رایگان است و راه‌های متفاوتی برای فرستادن توییت وجود دارد و از راه موبایل هم در دسترس است و برنامه‌های بسیاری برای دسترسی به آن موجود است.
می‌توان مطالب افرادی را دنبال کرد. توییتر با فلسفهٔ به اشتراک گذاشتن وضعیت افراد به دوستان و اطرافیانشان شروع به کار کرد اما بیشتر از این حد کاربردی شد و در خبررسانی به یک ابزار کاربردی مفید تبدیل شده‌است.