چطور فرمت های تصاویر را در مک تغییر دهیم؟

0
189
چطور فرمت های تصاویر را در مک تغییر دهیم؟

نرم افزار Preview به صورت پیش فرض در سیستم عامل macOS در اختیار شما قرار می گیرد و برخلاف تفکر برخی از تنها یک نرم افزار برای مشاهده تصاویر نیست و قابلیت های مختلفی دارد. در این بین می توان به تغییر فرمت تصاویر PNG, JPEG, TIFF, HEIC پرداخت.

به طور کلی نرم افزار های متنوعی برای تغییر فرمت پیش فرض تصاویر وجود دارد، با این وجود سیستم عامل مک این قابلیت را برای شما فراهم می آورد که می توانید به سادگی از آن ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که نرم افزار Preview فرمت جدید HEIC اپل پشتیبانی می کند که بدون شک یک خبر بسیار خوب برای افرادی به شمار می رود که قصد دارند تصاویر خود را به اشتراک بگذارند.

از این رو اگر متوجه شدید که تصاویر گوشی شما دارای فرمت HEIC هستند ، می توانید آنها را در Preview وارد کرده و آن ها را به فرمت JPEG تبدیل کرده و آن ها را برای دوستان خود ارسال کنید. برای آموزش تغییر فرمت تصاویر در مک با ما همراه شوید.

نرم افزار Preview به صورت پیش فرض در سیستم عامل macOS در اختیار شما قرار می گیرد

ویژگی کاربردی نرم افزار Preview مک

در گان نخست باید تصویر یا تصاویری که قصد دارید آن ها را تغییر فرمت دهید را انتخاب کرده و روی آن ها راست کلیک کنید و آن ها را با استفاده از Preview نمایش دهید. اگر این نرم افزار به صورت پیش فرض برای بازکردن فایل های تصویری تنظیم نشده است روی تصویر راست کلیک کرده و وارد Open With شده و گزینه Preview را نمایش دهید.

ویژگی کاربردی نرم افزار Preview مک

پس از بازکردن تصویر در پیش نمایش به نوارد منو بروید و روی تب File کلیک کنید و در این بخش نیز باید Export را انتخاب کنید.

در این بخش نیز باید Export را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید این فرایند را برای چندین تصویر اجرا کنید باید “Command+A” را نگه داشته تا تصاویر انتخاب شده را در یک پنجره باز کنید. از پنجره پاپ آپ می توانید پوشه ای را که می خواهید تصاویر را با فرمت جدید ارسال شود را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که نام پرونده را از قسمت “Export As” تغییر دهید.

پس از انتخاب پوشه ی مقصد روی نوار کشویی Format کلیک کنید. در اینجا فرمی را که می خواهید به آن تبدیل شود را انتخاب کنید.

تصویر اجرا کنید باید “Command+A” را نگه داشته تا تصاویر انتخاب شده

تغییر فرمت PDF در مک

حال بخش هایی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید آن ها را تغییر دهید. در نظر داشته باشید که برای قالب های JPEG و HEIC می توانید کیفیت تصاویر را ویرایش کنید و آن ها را بر اساس نیازخود تغییر دهید. برای گزینه PDF می توانید رمز عبور اضافه کنید و برای فرمت TIFF می توانید بین سه قالب مختلف فشرده سازی مختلف یکی را انتخاب کنید.

حال پس از انتخاب موارد یاد شده گزینه ذخیره را کلیک کنید و تصویر مورد نظر شما در فایل مقصد ذخیره می شود. پس از ذخیره سازی فایل با فرمت جدید می توانید فرمت اولیه را حذف کنید. با استفاده از این روش می توانید فرمت تصاویر خود را تغییر دهید و آن ها را شخصی سازی کنید.

تغییر فرمت PDF در مک

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها