چطور فونت پیش فرض گوگل Docs را تغییر دهیم؟

0
۱
چطور فونت پیش فرض گوگل Docs را تغییر دهیم؟

فونت پیش فرض گوگل Docs یکی از عواملی است که بدون شک علاقه دارید پس از مدتی آن را تغییر دهید، این قابلیت به سادگی در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید پس از چند مرحله این کار را انجام دهید.

گوگل داک ابزاری مناسب برای افرادی است که در بسیاری از محیط ها از سیستم های کامپیوتر مختلفی استفاده می کنند یا بخشی از فعالیت های آن ها در گوشی هوشمند انجام می شود، با این وجود اگر از ظاهر آن راضی نیستید می توانید به صورت دستی تنظیمات را تغییر داده و فونت جدیدی را جایگزین فونت پیش فرض کنید.برای بررسی این موضوع با ما همراه شوید.

آموزش گام به گام تغییر فونت گوگل داکس

در گام اول باید مرورگر خود را اجرا کنید و یک فایل Google Docs ایجاد کنید و سپس فونت را تغییر دهید. برای این موضوع باید روی کادر کشویی کلیک کنید و استایل را روی Normal Text تنظیم کنید. این موضوع باعث می شود که استایل اصلی متن در طول فعالیت شما نمایش داده و مورد استفاده قرار گیرد.

توجه داشته باشید که می توانید قالب بندی خاصی برای قلم پیش فرض خود در نظر بگیرید و آن را مورد استفاده قرار دهید.

چند کلمه یا عبارتی را با قلم دلخواه خود تایپ کنید و سپس با استفاده از موس تمام آن را هایلات کنید.

سپس روی گزینه Format کلیک کرده و وارد بخش Paragraph Styles شوید. در این بهش باید گزینه Normal Text را انتخاب کرده و گزینه Update ‘Normal Text’ to Match را کلیک کنید.

آموزش گام به گام تغییر فونت گوگل داکس

تغییر فونت هدینگ در گوگل داک

قبل از اینکه تغییرات را در بخش Normal Text ذخیره کنید، شما می توانید فونت پیش فرض هدینگ ها را نیز به همین سادگی تغییر دهید.

برای تغییر فونت در بخش های مختلف منوی کشویی را انتخاب کنید و فونت مورد نظر خود را انتخاب کنید، در این بخش گزینه Title را انتخاب می کنیم اما در نظر داشته باشید که تمام گزینه هایی که در اختیار شما قرار می گیرد را می توانیم مورد استفاده قرار دهیم.

حال مانند قبل وارد بخش Format شده و گزینه Paragraph Styles را انتخاب کرده و گزینه Title را کلیک کنید پس از این مرحله باید Update ‘Title’ to Match را انتخاب کنید.

حال تغییرات مورد نظر شما انجام شده است و تنها کاری که نیاز است انجام دهید استفاده از این قالب به عنوان قالب و فونت پیش فرض است. از این رو باید روی گزینه Format کلیک کرده و وارد بخش Paragraph Styles شوید، در این بخش گزینه Options را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Save as My Default Styles کلیک کنید. پس از اجرای این مرحله تمام تغییراتی را که انجام داده اید از این پس به عنوان قالب و فونت پیش فرض در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید از آن استفاده کنید. البته باید این موضوع را یاد کرد که شما می توانید تمام این تنظیمات را به حالت اولیه بازگردانید و همه چیز مانند روز اول در اختیارتان قرار گیرد، در ادامه به بررسی این موضوع نیز می پردازیم.

تغییر فونت هدینگ در گوگل داک

چطور فونت پیش فرض گوگل داک را به حالت پیش فرض بازگردانیم؟

پس از اجرای مراحل فوق اگر قصد دارید فونت مورد نظر خود را با حالت پیش فرض بازگردانید می توانید با اجرای مراحل فوق این کار را انجام دهید. در گام نخست باید به بخش Format رفته، وارد Paragraph Styles شوید و به بخش Options بروید، در این بخش گزینه Reset Styles را انتخاب کنید تا همه موارد به حالت اولیه بازگردد.

پس از اجرای مراحل فوق می توانید دوباره وارد گوگل داک شوید و این قابلیت را مورد بررسی قرار دهید، پس از اجرای موارد یاد شده خواهید دید که تمام موارد به حالت اولیه باز گشته و می توانید به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازید.

البته این ترفند در تمام بخش های گوگل داک در مورد تغییر فونت، رنگ و استایل نوشته مورد استفاده قرار می گیرد و به نوعی می توانید تمام بخش های مورد استفاده خود را مطابق با سلیقه یاد نیاز خود به صورت کاملا حرفه ای شخصی سازی کنید.

چطور فونت پیش فرض گوگل داک را به حالت پیش فرض بازگردانیم؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از