آموزش گام به گام تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگرهای مختلف

0
9
آموزش گام به گام تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگرهای مختلف

تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگرهای مختلف یکی از مواردی به شمار می رود که ممکن است در طول استفاده از مرورگر خود به آن نیاز پیشدا کنید، در حالی که گوگل محبوب ترین موتور جستجو را دارد با این وجود گزینه های قدرتمند دیگری نیز وجود دارد که می توانید آن ها را انتخاب کنید. در این بخش قصد داریم به بررسی چگونگی تغییر موتور جستجوی پیش فرض در مرورگر بپردازیم.

تغییر موتور جستجوی پیش فرض کروم

برای تغییر موتور جستجوی کروم، باید روی گزینه سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید. حال باید به قسمت تنظیمات بروید و در گوشه سمت چپ گزینه Search engine را انتخاب کنید. در سمت راست بخشی به نام Search engine used in the address bar وجود دارد. در این بخش یک نوار کشویی وجود دارد و باید روی آن کلیک کنید، در این بخش می توانید گزینه هایی مانند یاهو، بینگ و.. را انتخاب کنید.

برای صرفه جویی در تغییرات نیازی به راه اندازی مجدد کروم نیست. حال می توانید با باز کردن یک تب جدید آن را امتحان کنید و موتور جستجوی مورد نظ شما باید به عنوان پیشفرض در اختیار شما قرار گیرد. همچنین می توانید روی گزینه Manage search engine کلیک کنید تا موتورهای جستجوی دلخواه را روی کروم اضافه کنید.

تغییر موتور جستجوی پیش فرض کروم

 

تغییر موتور جستجوی پیش فرض فایرفاکس

در فایرفاکس برای انتخاب موتور جستجوی پیشفرض روی گزینه سه خط افقی کلیک کنید. در سمت چپ نمایشگر خود گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید و در این بخش روی گزینه Search کلیک کنید.

در گزینه ی دومی که در اختیار شما قرار می گیرد گزینه Default Search Engine خواهد بود. در این بخش روی منوی کشویی کلیک کنید و موتور جستجوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین در این بخش می توانید موتور جستجویی که قصد استفاده از آن را ندارید را حذف کنید.

تغییر موتور جستجوی پیش فرض فایرفاکس

 

تغییر موتور جستجوی پیش فرض Microsoft Edge

با استفاده از Microsoft Edge باید به وارد موتور جستجوی مورد نظر خود شوید. به عنوان مثال قصد دارید موتور جستجوی DuckDuckGo را اضافه کنید، پس از وارد شدن به سایت مورد نظر روی گزینه سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کرده و وارد بخش تنظیمات شوید.

گزینه Advanced را در سمت چپ مرورگر خود انتخاب کنید و وارد بخش Address bar search شده و گزینه خاکستری رنگ را انتخاب کنید و روی Google search کلیک کنید.

هنگامی که موتور جستجوی مورد نظر خود را انتخاب کردید روی گزینه Set as default کلیک کنید  و موتور جستجوی پیش فرض شما به صورت خودکار تغییر خواهد کرد.

تغییر موتور جستجوی پیش فرض Microsoft Edge

 

تغییر موتور جستجوی پیش فرض Safari

اگر از کاربران مرورگرسافاری در گوشی های آیفون هستید به سادگی می توانید موتور جستجوی مرورگر خود را تغییر دهید. از این رو باید وارد بخش تنظیمات شوید و گزینه Safari را انتخاب کنید و در قسمت Search Engine می توانید موتور های جستجوی مختلفی که مشاهده می کنید را انتخاب کرده و از آن ها استفاده کنید.

تغییر موتور جستجوی پیش فرض Safari

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از