تلاش اپل برای جلوگیری از توزیع کتابی درباره اسرار اپ استور

0
468

اپل تلاش می‌کند تا جلوی توزیع کتابی با موضوع اسرار اپ استور را بگیرد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از ورج، نام این کتاب App Store Confidential است که «تام سادوفسکی» مدیر اسبق اپ استور در آلمان، اتریش و سوئیس نوشته است.

وی از سالهای 2014 الی دسامبر 2019 در این سمت مشغول به کار بوده و بخشی از کتاب درباره جلسات سادوفسکی با تیم کوک مدیر اپل است که همین موضوع باعث شده تا اپل با ارسال نامه به انتشارات آلمانی Focus تقاضای عدم توزیع را کرده است.

اپل در این نامه خطاب به مورمان ورلاگ، مدیر انتشارات، یادآور شده است که اسرار محرمانه کمپانی توسط نویسنده در این کتاب آورده شده است و نباید این کتاب توزیع شود و به همین خاطر از انتشارات مذکور خواسته تا کتاب را توزیع نکرده و آنچه که توزیع کرده را از کتابفروشی‌ها جمع کند.

گفتنی است این کتاب همچنان در آمازون برای فروش موجود است.

در بخش دیگری از نامه اپل آمده است که این کمپانی از آزادی مطبوعات و رسانه حمایت کرده و از نویسندگان حمایت می‌کند اما این کارمند {رئیس اسبق اپ استور} قوانین اپل را نقض کرده است.

اظهارات اپل نشان می‌دهد سادوفسکی از اپل اخراج شده است چراکه قصد داشته کتابی علیه کارفرمای خود منتشر کند و یا این کار را بدون اجازه کارفرمای خود انجام داده است.

البته سادوفسکی در مصاحبه با اشپیگل آلمان اظهار داشت که نسخه دستنویس را در اختیار اپل گذاشته است. وی ادعا کرد که کارش نه تنها به اپل ضربه نمی‌زند، بلکه به نفع اپل نیز هست و به همین خاطر از واکنش اپل تعجب کرده است.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از