اخبار

ایجاد استانداردی مشترک برای خودروهای خودران

کالاسودا - کالاسودا – فولکس واگن، خودروساز آلمانی روز جمعه گزارش داد که فولکس واگن آلمان در حال مذاکره با سایر خودروسازان در زمینه خودروهای خودران است تا طی آن استانداردهای مشترکی برای فناوری این خودروها از جانب همه شرکت ها رعایت شود.

بر طبق این گزارش، گروه فولکس واگن در مورد این مسئله با بیش از 15 شریک بالقوه بحث می کند و با مدیران آنها صحبت کرده است. این شرکت در تلاش است که یک اتحادیه جدید میان این گروه های خودروسازی ایجاد کند تا همه آنها بتوانند استانداردهایی مشترک را تجربه کنند. چنین اتحادی حتی می تواند به کمپانی ها کمک کند مشکلات قانونی آتی را کاهش دهند.

هیئت مدیره گروه فولکس واگن در حال تدوین گزینه هایی برای خلق چنین هدفی هستند. سناریویی که به زودی و در ماه اکتبر معرفی می شود، اگرچه این زمان دقیق نیست و شاید عقب یا جلوتر باشد. شرکت مشاوره AlixPartners تخمین زده که شرکت های تولیدکننده و تامین کنندگان خودروساز بیش از 55 میلیون یورو به صورت جهانی در حوزه خودروهای خودران سرمایه گذاری کرده اند.

نظر مثبت دیگر شرکت های خودروساز

تولیدکنندگانی از جمله BMW اعلام کرده اند که از استانداردهای مشترک در مورد جنبه های مختلف خودروهای خودران از قبیل تنظیم سنسور ها و … پیروی خواهند کرد تا در این خصوص به یک ایده مشترک برسند. چرا که در غیر این صورت اگر هر یک از این شرکت ها و موسسات بخواهند از استانداردهای مستقلی در این حوزه استفاده کنند، هرج و مرج و آشفتگی گسترده ای به وجود می آید که توسعه فناوری مذکور را هم دشوار خواهد کرد. یکی از استانداردهای مهمی که باید به صورت همه گیر وضع شود، مربوط به پیکربندی یکپارچه حسگرهای خودروهای خودران است که باعث می شود انواع این اتومبیل ها بتوانند داده های خود را با یکدیگر رد و بدل کنند.

با جمع آوری چنین طرح هایی می توان امید به کاهش هزینه ها و همچنین مسئولیت تصادفات شخصی نسبت به دیگر گزینه های مشترک تکنولوژی داشت. سخنگوی فولکس واگن در گفت و گو با خبرگزاری رویترز در خصوص جزئیات این خبر توضیحی نداد و تنها گفت که ما همیشه به دنبال مشارکت و همکاری در این زمینه هستیم.  با توجه به تصادفی که برای خودروی خودران اوبر پیش آمد، هنگامی که شما در یک حادثه دخیل هستید و استانداردهایی دارید در نتیجه، فرصت بیشتری در دادگاه دارید تا ثابت کنید که ماشین شما با آخرین استانداردهای فنی مطابقت دارد.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
مجله اینترنتی کالاسودا یک وب سایت خبری تحلیلی، تکنولوژی می باشد که در زمینه های نقد و بررسی تخصصی،تریلر، تکنولوژی و ترفندها می باشد که با هدف ارائه به روز ترین مطالب در خدمت شما عزیزان می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© کپی هر کدام از مطالب این سایت تنها با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.

برو بالا