تلاش فیس بوک برای عرضه عینک واقعیت افزوده

0
12
تلاش فیس بوک برای عرضه عینک واقعیت افزوده

تلاش فیس بوک برای عرضه عینک واقعیت افزودهکالاسودا – فیس بوک تلاش های خود برای ساخت عینک واقعیت افزوده در پی گرفته است اما فعلا زمان ارائه این محصول در دنیای تکنولوژی نیست.

دنیا در سال 2014 احتمالا آمادگی پذیرش عینک هوشمند گوگل را نداشت، و در حالیکه هولولنز مایکروسافت نیز به بهبودهایی نیاز داشت معرفی شد. در نهایت تکنولوژی واقعیت افزوده به روند کار شرکت های بزرگ دنیا اضافه شد که احتمالا یک تکنولوژی انقلابی در مقیاسی وسیع تر از آن است که بتوانیم تصور کنیم.

تجربیات واقعیت افزوده

تجربیات واقعیت افزوده با دنیای واقعیت مجازی متفاوت هستند و کاربر را در تماسی متفاوت با محیط واقعی اطرافشان قرار می دهند. این تجربه در عین حال که واقعیتی افزوده به اشیا و واکنش های کاربر اضافه می کند، در بسیاری از سطوح مواردی را نیز به حواس 5 گانه از جمله بصری، شنوایی، بویایی و … اضافه می کند.

شرکت های پیشگام در واقعیت افزوده 

نرم افزارهای واقعیت افزوده عملا موجب ارائه سخت افزارهای پیشگام در این زمینه می شوند، که می توانید از آنها در زندگی خود به نحوی معقول و منعظف استفاده کنید. شرکت هایی مانند گوگل، سامسونگ و اپل و فیس بوک به سختی در حال تلاش در این مسیر هستند تا تکنولوژی خود را در آن توسعه داده و به یک شرکت پیشرو در این زمینه تبدیل شوند.

تلاش فیس بوک عرضه عینک واقعیت افزوده

پس از معرفی اولین دستگاه واقعیت افزوده که جنجال نیز بر پا کرد، فیس بوک بار دیگر تلاش خود را برای ایجاد یک هدست که بازی را به نفع این برند تغییر دهد به سادگی رو نمی کند. ما در حال صحبت در مورد چیزی جذاب تر از اکولوس ریفت هستیم که فیکوس کرک پاتریک، مدیر بخش واقعیت افزوده شرکت تائید کرده است که چنین اتفاقی به زودی خواهد افتاد.

کرک پاتریک در این مورد می گوید: «فیس بوک در حال کار بر روی عینک های هوشمند مجهز به واقعیت افزوده است. اما متاسفانه این محصول که در شبکه های اجتماعی پیش بینی آن نزدیک شده است، اما همچنان از دسترس دور است». این لزوما برای فیس بوک بد نیست. چرا که این شبکه اجتماعی دوست دارد پیش از انتشار محصولی در مورد آن در شبکه های اجتماعی مطالبی منتشر شود و این به درک بهتر برندش کمک می کند و سبب می شود که کاربران با ویژگی های نرم افزاری و سخت افزاری داخلی این دستگاه ها آشنا شوند.

تا آن زمان این شرکت آشکارا بیان کرد که تحقیقات زیادی را در این زمینه انجام داده و بسیاری از افراد با استعداد را که بر روی فناوری های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی کار می کنند را به استخدام خود درآورده است.

با عضویت در صفحه اینستاگرام کالاسودا  در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از