اخبار

تلویزیونهای QLED سامسونگ، بهترین گزینه برای گیمرها

کالاسودا- کالاسودا – در سال‌های اخیر دنیای بازی پیشرفت‌های مهمی داشته است. تولیدکنندگان کنسولهای بازی، سیستمهایی را تولید کرده‌اند که از گرافیک ۴K و بازه دینامیکی بالا (HDR) پشتیبانی و بازیها را به سطحی جدید رسانده ‌اند.

 متناسب با این روند، تولیدکنندگان تلویزیون هم محصولاتی جدید را عرضه کرده ‌اند که میتوانند تصاویری با رنگهای دقیق و براق را برای بازیها ایجاد کرده و تجربه بازی را ارتقا دهند.

سری جدید QLED های سامسونگ اما بهترین گزینه تلویزیون برای بازیهای ویدیویی است زیرا مشکل معمول حک شدن تصویر روی صفحه نمایش (موسوم به پیکسل سوختگی) را از بین برده است. این مشکل به دلیل بازی برای مدت طولانی روی صفحه تلویزیون ایجاد میشود. . نشریه معتبر آرتینگ (RTINGS) در حوزه بازیهای دیجیتالی این مشکل را یکی از اصلی ‌ترین مشکلات اهالی بازی میداند زیرا این افراد معمولا تصاویر ثابتی را برای مدت طولانی روی صفحه نمایش خود میبینند.

این مشکل در تلویزیونهای QLED حل شده است اما تلویزیونهای OLED همچنان به آن دچار هستند زیرا در آنها هر پیکسل بصورت مستقل کنترل میشود. سامسونگ در محصولات جدید خود، فعال‌ کردن حالت بازی را بسیار ساده‌ تر کرده است.

 در این حالت اگر تلویزیون به کنسول بازی یا کامپیوتر متصل شود، تنظیمات و پردازشهای خودکار تلویزیون لغو شده و به بازی اجازه داده میشود بهترین تنظیمات تصویر را برای خودش انتخاب کند. تا قبل از این حالت بازی در چند لایه در منوی کاربری قرار داشت که فعال کردن آن را بسیار دشوار میکرد اما مدلهای ۲۰۱۷ تلویزیونهای سامسونگ این گزینه را به منوی تصویر آورده است.

مطالب مرتبط

برو بالا