تمرکز IBM روی پروژه‌های هوش مصنوعی کوتاه مدت

مدیر IBM می‌گوید هنوز راه زیادی تا هوش مصنوعی جامع و عمومی باقی مانده است و این کمپانی می‌خواهد روی پروژه‌های کوتاه‌مدت هوش مصنوعی تمرکز کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، دیروز آرویند کریشنا، رئیس و مدیر IBM، پیش از کنفرانس سالانه IBM Think در بوستون، به خبرنگاران گفت، زمان تلاش در راستای اهداف هوش مصنوعی “Moonshot” در خارج از آزمایشگاه تحقیقاتی به پایان رسیده است.

وی گفت: من نمی‌خواهم که ما فقط روی «Moonshot» کار کنیم.

او گفت که تمرکز IBM بر پروژه‌های هوش مصنوعی خواهد بود که ارزش کوتاه‌مدتی را برای مشتریان فراهم می‌کنند، و اضافه کرد که معتقد است تا هوش مصنوعی جامع و عمومی زمان زیادی باقی مانده است.

کریشنا گفت: بعضی از مردم بر این باورند که این اتفاق ممکن است در اوایل سال 2030 رخ دهد، اما اکثریت قریب به اتفاق آن را در محدوده 2050 تا 2075 پیش بینی می‌کنند.

شخصاً به عنوان یک دانشمند، هر چیزی که 25 سال یا بیشتر اتفاق بیفتد؛ را غیر منتظره می‌داند و نمی‌توانم آن را پیش بینی کنم.

البته این امر مانع فعالیت شرکت در پروژه‌های هوش مصنوعی نخواهد شد؛ که اگرچه به وضوح Moonshot نیست، اما نمونه‌هایی از تمرکز IBM بر هوش مصنوعی کاربردی سازمانی هستند.

به عنوان مثال، مشارکت IBM با مک‌دونالد برای کاهش هزینه‌ها و افزایش کارایی با خودکار کردن سفارش‌های مشتری، احتمالی است.

بنابراین اهداف هوش مصنوعی بزرگ‌ و خبرساز این شرکت دیگر در اولویت نخواهد بود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها