چطور لپ تاپ خود را تمیز کنیم؟

چطور لپ تاپ خود را تمیز کنیم؟

تمیز کردن لپ تاپ یکی از راه های افزایش عمر این دستگاه و همچنین حفظ سلامتی شماست. صفحه کلیدهای لپ تاپ می تواند زمینه رشد میکروب ها را فراهم می کند. در واقع مرکز کنترل بیماری های مرتبط با کامپیوتر توصیه می کند که صفحه کلید  و موس خود را نیز همراه با دیگر سطوح که اغلب با آن تماس دارید باید تمیز کنید. همچنین صفحه نمایش لپ تاپ نیز یکی دیگر از بخش هایی است که باید به آن اهمیت دهید.

در زیر چگونگی انجام این روش برای شما شرح داده می شود:

تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

لپ تاپ را خاموش کرده و باتری را جدا کنید. لپ تاپ را باز کنید و به سمت برعکس برگردانید و به آرامی پشت کیبورد ضربه بزنید تا آشغال های زیر داخل آن خارج شود. می توانید از هوای فشرده را به داخل آن بدمید و ابزارهایی مانند سشوار برای تمیز کردن این قسمت استفاده کنید و یا فاصله میان کلیدها را برس بکشید. سپس لپ تاپ را روی یک سطح صاف قرار دهید و صفحه کلید را یک قلموی کوچک تمیز کنید. می توانید از اسپری های تمیز کننده لپ تاپ یا پنبه هایی که به الکل آغشته شده اند یا دستمال های تمیزکننده نیز با توجه به دستور العمل روی بسته اش استفاده کنید و آنها را با سابیدن روی صفحه کلیدها ضدعفونی کنید.چگونگی پاک کردن صفحه نمایش LCD لپ تاپ

چگونگی پاک کردن صفحه نمایش LCD لپ تاپ

صفحه نمایش خود را نیز می توانید با کمک اسپری کردن یک ماده تمیز کننده و یک دستمال تمیز نرم پاک کنید تا هرگونه گردوغبار را از بدنه آن بزدایید. همچنین می توانید ترکیبی مساوی از سرکه سفید و آب مقطر را ایجاد کنید. این محلول را روی یک دستمال نرم اسپری کرده و به آرامی صفحه نمایش را پاک کنید. صفحه نمایش لپ تاپ خود را به صورت دایره ای پاک کنید و آن را با یک پارچه میکروفایبر خشک کنید.

 برای تمیز نگهداشتن صفحه نمایش خود شما می توانید خود آن را به صورت دوره ای پاک کنید و یا با یک دستمال میکروفایبر که مخصوص کامپیوتر طراحی شده است، آن را پاک کنید. این دستمال های نرم را می توانید در فروشگاه های کامپیوتری و اداری پیدا کنید. قبل از استفاده از محصولات تمیز کننده روی صفحه نمایش لپ تاپ خود، دفترچه راهنمای آن را بخوانید.

همچنین لازم به یادآوری است که موس خود را نیز به عنوان یک سخت افزار خارجی تمیز کنید. ساده ترین راه برای این کار تمیز کردن آن با یک دستمال است که سرکه را روی آن اسپری کرده اید. فراموش نکنید که دستگاه موس خود را نیز برعکس کنید تا آشغال های درون آن و خرده ریزه های آن را خارج کنید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها