با این تنظیمات کروم می توانید تجربه بهینه ای از وب گردی فراهم کنید

0
180
با این تنظیمات کروم می توانید تجربه بهینه ای از وب گردی فراهم کنید

گوگل کروم دارای ویژگی های کافی برای یک نت گردی بهینه است. یکی از زمینه هایی که کروم در آن بسیار خوب عمل کرده است، برخورداری از فلگ یا پرچم هایی در تنظیمات کروم است.

در این مکان می توانید پایگاه داده ای از ویژگی های آزمایشی پیدا کنید که اگرچه همیشه کاملا کاربردی نیست، اما می توانید مرورگر خود با کمک برخی از ویژگی های Flag ها بهبود دهید.

نحوه دسترسی به پرچم یا Flag های کروم

قبل از استفاده از هر یک از پرچم های کروم، ابتدا باید به آنها دسترسی داشته باشید. ابتدا در نوار آدرس این لینک را زده و اینتر بزنید: chrome://flags. در این قسمت لیستی از پرچم های مختلف را با یک هشدار نشان می دهد که این ویژگی ها پایدار نیستند و ممکن است بعدا حذف شوند. شما می توانید از کلیدهای Ctrl + F و گزینه Find نیز در کروم این ویژگی را سریع تر بیابید.

  • بارگیری موازی را فعال کنید

چندین ویژگی در پرچم های کروم وجود دارد که می تواند مرورگر شما را سریع تر کند که بسیاری از آنها به طور پیش فرض فعال هستند. یکی از ویژگی های خاصی که به طور خاص سرعت دانلود شما را افزایش می دهد بارگیری موازی است که می تواند هر فایل را به سه بخش برای دانلود تبدیل کند و سرعت کل پروسه را به طور کلی افزایش دهد. برای فعال کردن این ویژگی، در قسمت فلگ های کروم عبارت Parallel Downloding را زده، سپس روی قسمت Default کلیک کرده و هنگامی که در لیست نمایش داده شد، گزینه Enable را بزنید.

  • بهبود امنیت و حریم خصوصی شما

شکی وجود ندارد که گوگل از اطلاعات شما برای بقای خود استفاده می کند. اگر از کروم استفاده می کنید می توانید با استفاده از پرچم هایی ردپای خود را از بسیاری جاها پاک کنید.

از بخش Top Sites from Site Engagement می توانید با غیرفعال کردن این ویژگی به کروم این امکان را ندهید که سایت های برتر شما را ردیابی کرده و آنها را به ترتیب محبوبیت در صفحه جدید شما دسته بندی خواهد کرد. از بخش Hyperlink auditing می توانید پیوندهای هایپرلینک فعال شده را غیرفعال کنید تا اطلاعات شما را به جای دیگری ارسال نکنند.

کاهش اکوی میکروفون در چت های داخل وب

اگر تا کنون از چت صوتی از طریق مرورگر وب خود با استفاده از فیس بوک یا تعداد گزینه های VOIP مبتنی بر وب استفاده کرده باشید، احتمالا با اکو شدن میکروفون داخلی این بخش ها مواجه شده اید، صداهایی در میکروفون وجود دارند که به صورت ناخواسته آنها را می شنوید. یکی از تنظیمات کروم در این بخش سرچ واژه echo در قسمت فلگ های کروم است و فعال کردن بخش WebRTC Echo Canceller 3 است. این گزینه می تواند میکروفون لپ تاپ را به پخش کننده ای بی نقص تبدیل کند که هیچ صدای نویزی در آن وجود ندارد.

فرم های تکمیل خودکار با یک کلیک

این یک روش استاندارد در کروم برای به روز رسانی برای استفاده از اطلاعات ذخیره شده خودکار برای پر کردن فرم های آدرس، فرم های پرداخت و سایر فرم های دسته بندی شده است. در اینجا یک راه برای سرعت بخشیدن به این فرآیند توسط Flag های کروم وجود دارد.

Flag ای به نام Single-click autofill را انتخاب کرده و آن را فعال کنید. از حالا به بعد نیازی به تایپ کردن فرم ها و پسورد اکانت خود ندارید بلکه این اطلاعات به صورت خودکار پر می شوند. فقط کافی است که روی فرم کلیک کنید و یک لیست از گزینه های Auto complete را فعال کنید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها