توئیتر تیک تاک را می‌خرد یا مایکروسافت؟

0
6786

وال استریت ژورنال گزارش داد، توئیتر در راستای ترکیب با اپلیکیشن چینی تیک تاک، مذاکراتی را با این شرکت انجام داده است. همانطور که WSJ خاطرنشان می‌کند، مشخص نیست که آیا توئیتر می‌تواند مالکیت احتمالی TikTok را به دست بگیرد یا بر سر این راه موانعی وجود دارد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، بزرگ‌ترین چالش برای هرگونه معامله با تیک تاک، دستورالعمل اجرایی دولت ترامپ از 6 آگوست است که شرکت مادر TikTok ByteDance را از انجام معاملات در ایالات متحده منع می‌کند. این بیانیه‌ی ظرف 45 روز اجرا می‌شود. دولت، برنامه چینی را یک نوع تهدید امنیتی می‌داند، با وجود اینکه هیچ مدرکی در این باره وجود ندارد.

TikTok گفته است که قصد دارد بیانیه‌ی دولت ترامپ را به چالش بکشد. تنها شرکتی که به صورت عمومی اعلام کرد قصد مذاکره با تیک تاک را دارد؛ مایکروسافت بود.

توئیتر بسیار کوچکتر از مایکروسافت است و منابع WSJ می گویند احتمالاً این پلتفرم اجتماعی با نظارت ضد انحصاری کمتر از مایکروسافت روبرو است. اما توئیتر نیز به اندازه مایکروسافت، بودجه‌ی لازم برای خرید را ندارد.

مایکروسافت در یک وبلاگ در تاریخ 2 آگوست گفت که مدیر اجرایی آن یعتی ساتیا نادلا، در مورد خرید تیک تاک با رئیس جمهور ترامپ صحبت کرده و تصمیم دارد مالکیت این اپلیکیشن را در ایالات متحده، استرالیا، کانادا و نیوزلند در دست بگیرد. مایکروسافت اعلام کرد که انتظار دارد مذاکراتش تا 15 سپتامبر به پایان برسد.

توییتر اظهار نظری در این باره نداشته است. سخنگوی TikTok نیز اعلام کرد این شرکت در مورد شایعات بازار اظهار نظری نمی‌کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها