توئیتر در حال سقوط است و حال ایلان ماسک خوب نیست

توئیتر به قیمت 44 میلیارد دلار خریداری شده و احتمالاً امروز 15 میلیارد دلار ارزش دارد. ایلان ماسک در شرف ورشکستگی است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از arstechnica، از زمان تصاحب توئیتر، ماسک برای کاهش هزینه‌ها، نیمی از کارکنان شرکت را اخراج کرده است و به دنبال جریان‌های درآمدی جدید، مانند راه اندازی سرویس اشتراک توییتر آبی است.

ماسک ماه گذشته گفت: «توئیتر مثل این است که شما در هواپیمایی هستید که با سرعت زیاد به سمت زمین سقوط می‌کند و موتورها آتش می‌گیرند و کنترلرها کار نمی‌کنند».

ماسک می‌تواند با فروش سهام بیشتر در شرکت، از این سرنوشت جلوگیری کند.

سرمایه‌گذاری حدود 26 میلیارد دلاری ماسک در توئیتر در صورت ورشکستگی در کنار سایر سهامداران مانند Sequoia Capital، بنیانگذار اوراکل، لری الیسون، و شاهزاده سعودی از بین خواهد رفت.

احساسات منفی در مورد توییتر از زمانی که ماسک آن را خرید و همچنین نرخ‌های بهره بالاتر، به این شرکت آسیب زده است.

به گفته برخی منابع، بانکداران در حال مذاکره با ماسک برای ورود حدود 3 میلیارد دلار از بدهی‌های بدون وثیقه با نرخ بهره 11.75 درصدی هستند که توسط سهام ماسک در تسلا پشتیبانی می‌شود.

با این حال با کاهش 65 درصدی سهام تسلا در سال گذشته و فروش سهام ماسک، ارزش سهام او در این شرکت از 170 میلیارد دلار، به حدود 50 میلیارد دلار کاهش یافته است.

بزرگ‌ترین نگرانی برای سرمایه گذاران تسلا این بوده که اگر توئیتر به این روال ادامه دهد، ماسک ممکن است مجبور به فروش سهام بیشتری شود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها