توسعه اتوماسیون دلیوری مبتنی بر هوش مصنوعی

در دو سال گذشته شاهد افزایش فرایند تحویل در خانه بوده‌ایم و اینک اتوماسیون تحویل مبتنی بر هوش مصنوعی در دسترس کمپانی‌ها است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat،  طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد، حدود 60 درصد از جمعیت جهان تا سال 2030 در شهرها زندگی خواهند کرد و انتظار داریم دلیوری لست مایل تا 78 درصد بیشتر شود.

در حال حاضر، اندازه بازار جهانی دلیوری لست مایل 130 میلیارد دلار است و 4160 بسته در هر ثانیه ارسال می‌شود.

طبق شاخص Pitney Bowes، این عدد سالانه به حدود 150 میلیارد می‌رسد و  به دلیل رشد تجارت الکترونیک و تغییر رفتار مصرف کننده در حال زیاد شدن است.

تمامی کمپانی‌های بزرگ از جمله مک‌دونالدز، استارباکس، والمارت و یو پی‌اس سرمایه‌گذاری زیادی در بخش تحویل در خانه و تحویل دیجیتالی انجام داده اند.

امروزه امکان سفارش آنلاین هر چیزی وجود دارد و کمپانی‌ها باید برای برآورده کردن این نیازهای مشتری آماده باشند.

LogiNext، یک کمپانی لجستیک مستقر در نیویورک است که برای شرکت‌های بزرگ، راه‌حل‌های مدیریت لجستیک و اتوماسیون تحویل مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) و راه‌حل مبتنی بر نرم‌افزار به عنوان سرویس(SaaS)  ارائه می‌دهد.

Dhruvil Sanghvi، مدیر LogiNext، معتقد است که پلتفرم LogiNext بیش از 13 میلیارد نقطه داده مکان را ردیابی کرده و سالانه بیش از 500 میلیون سفارش را پردازش می‌کند.

چالش‌های مربوط به تحویل در خانه

Sanghvi خاطرنشان کرد که برندهای سنتی در بخش دلیوری در خانه چالش‌هایی دارند.

  • فقدان دیجیتالی شدن و وابستگی به وظایف دستی
  • سیستم‌های فناوری قدیمی
  • مدیریت رانندگان

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از LogiNext دیجیتالی شدن است.

هنوز بسیاری از فرآیندهای دستی در لجستیک وجود دارد که در شروع کار باید دیجیتالی شوند و سپس به سمت اتوماسیون بروند.

سنگوی مدعی است که هنوز بسیاری از کمپانی‌های زنجیره تامین بسیاری از فعالیت‌های خود را به صورت دستی انجام می‌دهند و داده‌ها را در برگه‌های اکسل جمع می‌کنند.

اما LogiNext با دیجیتالی کردن کل سیستم‌ها کمک می‌کند تا داده‌ها به بهترین شکل ممکن جمع‌آوری، برچسب‌گذاری و استفاده شوند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها