توسعه اینترنت فیزیکی توسط آلیس

کمپانی آلیس قصد دارد با ارائه‌ی طرح وبرنامه اینترنت فیزیکی؛ به هدف اروپا در رسیدن به قاره‌ای با تولید کربن حداقل کمک کند. این طرح شامل 5 بخش است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از citylogistics، در واکنش به توافق پاریس، دولت‌ها، انجمن‌ها و کسب‌وکارهای بیشتری اهداف اقلیمی جسورانه‌ای را در پیش گرفته‌اند. طبق قرارداد سبز اروپا، این قاره تا سال 2050 به اولین قاره بدون انتشار کربن تبدیل خواهد شد.

این امر با یک رویکرد دو مرحله‌ای طراحی شده است و با کاهش انتشار CO2 تا 50٪، حداکثر تا سال 2030 محقق می‌شود.

بخش لجستیک نیز باید در این راستا قدم بردارد. به موازات توسعه وسایل نقلیه با آلایندگی کمتر و صفر، این امر کلیدی به کارایی بخش لجستیک کمک خواهد کرد.

آلیس با انجام کارهای بیشتر در صنعت حمل و نقل، مزایای مهمی را برای همه سهامداران متصور است.

ظرفیت غیرفعال دارایی‌ها در همه شیوه‌های حمل و نقل و نوع ذخیره‌سازی می‌تواند بهتر شود و و جریان‌ها را می‌توان به شیوه‌ای تلفیقی‌تر با ترکیب چند حالت‌ حمل‌ونقل و سایر دارایی‌های لجستیکی هوشمندانه مدیریت کرد.

مفهوم اینترنت فیزیکی از نقشه‌ی لجستیک 2050 با انتشار کربن صفر پشتیبانی می‌کند که در سال 2019 ارائه شد.

طرح وبرنامه اینترنت فیزیکی آلیس

ارائه طرح وبرنامه اینترنت فیزیکی راهی را به سرانجام می‌رساند که در کنفرانس بین المللی اینترنت فیزیکی در گرونینگن در سال 2018 و برنامه‌ی لجستیک با انتشار صفر در سال 2019 آغاز شد.

از آنجایی که آلیس هدف کربن زدایی در لجستیک را هدف اصلی خود قرار داد، تأکید بر چگونگی اجرای اینترنت فیزیکی مهم است.

اینترنت فیزیکی اکنون یک استراتژی اصلی برای دستیابی به هدف اصلی است.

یک صنعت لجستیک که یک اکوسیستم انسانی پایدار را بر روی زمین امکان پذیر می‌کند.

بنابراین، در حالی که صنعت به شدت به تحقیق در مورد فناوری‌های جدید حول منابع انرژی پایدار نیاز دارد، حمل و نقل نوآورانه واقعی باید با تمرکز بر زیرساخت‌های فعلی و دارایی‌های تکنولوژیکی انجام شود.

این طرح و نقشه پنج حوزه اصلی توسعه را مشخص کرده است:

از گره‌های لجستیک تا گره‌های اینترنت فیزیکی PI

در گره‌های لجستیک، کالاها مصرف، ذخیره شده یا از یک حالت حمل و نقل به حالت تبدیل و منتقل می‌شوند.

بنادر، فرودگاه‌ها، هاب لجستیک، پایانه‌ها، مراکز توزیع، انبارها، انبارها نمونه‌هایی از گره‌های لجستیک هستند.

اینترنت فیزیکی قصد دارد گره‌های لجستیک را به گره‌های اینترنتی فیزیکی که در آن عملیات استاندارد شده است، انتقال دهد.

خدمات در گره‌های PI قابل مشاهده و به صورت دیجیتالی در دسترس و قابل استفاده هستند.

از شبکه‌های لجستیک تا شبکه‌های اینترنت فیزیکی

شبکه‌های لجستیک شامل گره‌های لجستیک و خدمات حمل و نقلی است که این بخش‌های لجستیک را به هم متصل می‌کند و به هدف می‌رساند.

شبکه‌های لجستیک تحت کنترل یک شرکت واحد یا یک فرستنده، یک حمل و نقل کالا، یا یک ارائه دهنده خدمات لجستیک هستند. انتظار می‌رود که شبکه‌های PI اینترنت فیزیکی خدمات یکپارچه و انعطاف‌پذیرتر ایجاد کنند که تمامی محموله‌ها را در یک شبکه لجستیکی قرار دهد که در آن همه دارایی‌ها، قابلیت‌ها و منابع به‌طور یکپارچه قابل مشاهده، در دسترس و قابل استفاده هستند.

توسعه شبکه‌های لجستیکی به سمت اینترنت فیزیکی

این بخش شامل شبکه‌های لجستیک انفرادی است که به هم متصل هستند. بنابراین، دارایی‌ها، خدمات و منابع شبکه‌های لجستیک فردی برای همه دارندگان شبکه قابل دسترسی است.

سیستم شبکه‌های لجستیک ستون فقرات اینترنت فیزیکی را تشکیل می‌دهد و به خدمات ایمن و کارآمد برای کالاها، اطلاعات و امور مالی در سراسر شبکه‌های لجستیکی نیاز دارد.

دسترسی و پذیرش

این بخش نیازمندی‌های اصلی برای دسترسی به اینترنت فیزیکی از طریق بخشی از شبکه لجستیکی را توضیح می‌دهد. همچنین شامل مراحل مختلف و تغییر اعتقادات برای پذیرش مفاهیم اینترنت فیزیکی است.

حاکمیت

حاکمیت شامل تحولات مورد نیاز برای تکامل گره‌های لجستیک و شبکه‌های لجستیک به اینترنت فیزیکی است، یعنی قوانینی که توسط ذینفعانی که آنها را تشکیل داده یا از استفاده می‌کنند تعریف می‌شود.

PDF کامل نقشه‌ی راه اینترنت فیزیکی آلیس

بیشتر بخوانید: انقلاب در روش‌های جابجایی کالاها با اینترنت فیزیکی

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها