توشیبا اولین فلش مموری سه بعدی خود را ساخت

0
699

کالاسودا – شرکت توشیبا اولین فلش مموری سه بعدی خود با استفاده از تکنولوژی TSV را به زودی عرضه خواهد کرد. توشیبا این فلش را با الهام از فلش مموری ۳ بعدی ۹۶ لایه ساخته است.

شرکت توشیبا طیف جدیدی از درایورهای حالت جامد NVM express را راه اندازی کرده است که برای اولین بار بر اساس حافظه فلش سه بعدی ۹۶ لایه ساخته شده است. این شرکت می گوید که هدف از تولید سری XG6 خود را در کامپیوترهای client، سیستم های تلفن همراه با عملکرد بالا، جاسازی و بازی و سیستم های مرکزی داده ای می داند.

ابتدایی ترین استفاده از تکنولوژی جدید TSV را قبلاً شرکت توشیبا در حافظه های ۲D NAND خود نیز استفاده کرده است و حال در مدل جدید، بعد سومی را نیز به آن اضافه کرده است. بدین صورت در یک لحظه سه بعد از حافظه فعال خواهد شد که سرعت پردازش را در کنار کاهش مصرف انرژی، ایجاد خواهد کرد.

تکنولوژی جدید امکان افزایش دو برابری پهنای باند را نسبت به تکنولوژی قبلی ارائه می کند. در کنار افزایش پهنای باند و سرعت انتقال، تنها با استفاده از ۱۶ عدد Die می توان حافظه ای به حجم یک ترابایت ایجاد کرد. به این صورت از لحاظ ابعاد نیز به موفقیت جدیدی دست پیدا کرده است.

درایورهای XG6 با استفاده از حافظه ۹۶ بیتی توشیبا در هر سلول برای بهبود عملکرد، تراکم و کارایی ذخیره سازی حالت جامد و افزایش ظرفیت ۴۰ درصدی نسبت به نوع تراشه های واحد در مقایسه با ماژول فلش ۶۴ بیتی ۳D استفاده می شوند.

این حافظه های فلش سه بعدی که BiCS FLASH نیز نامیده می شود، در هر هسته سه بیت را بصورت همزمان جانمایی می کند. این محصول برای انجام کارهای نهایی هنوز زمان نیاز دارد و اکنون  بصورت نمونه اولیه تولید شده است ولی بصورت تجاری در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد. این محصول قرار است در رویداد ۲۰۱۷ Flash Memory Summit که ۷ تا ۱۰ آگوست در کالیفرنیا برگزار می شود، رونمایی شود.

سری XG6 در حال حاضر برای مصرف کنندگان در دسترس است ، اما نسخه ۲۵۶، ۵۱۲ و ۱ گیگابایتی با پشتیبانی از PCI Express به نصب و راه اندازی آن کمک می کند.

توشیبا در حوزه‌های تجهیزات ارتباطاتی، قطعات الکترونیکی، سیستم‌ های برق، زیرساخت ‌های شهری و صنعتی، لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی، لوازم اداری و دفتری، ابزارهای روشنایی، تجهیزات نورپردازی و نیز ارائه خدمات لجیستیک فعالیت می ‌نماید.

این شرکت در ۱۹۹۵ دیسک‌ های دی ‌وی‌ دی با چگالی بالا توسط شرکت را توسعه داد و سال بعد دستگاه دی ‌وی ‌دی و دی ‌وی ‌دی خوان عرضه شد. توشیبا اولین تلویزیون تخت را نیز در سال ۱۹۹۸ به بازار ارائه کرد. با ورود به هزاره جدید تولید تلویزیون دیجیتالی در دستور کار شرکت قرار گرفت.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید