توشیبا رخت جدید می پوشد؛ بازگشت توشیبا به بخش لپ تاپ

توشیبا رخت جدید می پوشد؛ بازگشت توشیبا به بخش لپ تاپ

این روزها به جز خبرهایی که در مورد فصل جدید بازی تاج و تخت و سیاست های جدید سونی برای پیش فروش بازی های پلی استیشن می شنوید، خبر دیگری نیز در آن است و آن هم بازگشت برند توشیبا به بخش لپ تاپ است.

توشیبا مدت هاست که از بازار لپ تاپ های مصرفی ناپدیده شده بود، اما اکنون خط تولید مصرف کنندگان خود را به نام Dynabook و دوباره افتتاح و ریبرندینگ کرده است. در سال 2015 این شرکت با یک پرونده 1.2 میلیارد دلاری روبرو شد که برای این شرکت دردسر ساز شد.

شارپ مالک توشیبا شد

اما سال گذشته این پرونده به مراحل نهایی خود رسید و طی آن توشیبا 80 درصد بخش کسب و کار خود را به شرکت Sharp واگذار کرد. بنابراین عملا اکنون شرکت Sharp مالک کسب و کار کامپیوترهای توشیباست، اما به نظر نمی رسد که چیزی تغییر کرده باشد و همه کارمندانی که پیش از این برای توشیبا کار می کردند، اکنون در شارپ مشغول به کار اند. بنابراین توشیبا همچنان باقی مانده است اما تحت عنوان شارپ به بازار عرضه می شود.

برای جلوگیری از سردرگمی و ایجاد یک نام مشخص برای واحد لپ تاپ و کامپیوتر خود، توشیبا یک نام متفاوت را برگزیده است: Dynabook. لپ تاپ های دینابوک همچنان از ضمانتامه های توشیبا برخوردار هستند، زیرا متعلق به همان شرکت هستند.توشیبا همچنان باقی مانده است اما تحت عنوان شارپ به بازار عرضه می شود.

مشتریان دینابوک ها چه کسانی هستند؟

در حقیقت لپ تاپ های جدید همچنان مشابه با لپ تاپ های قدیمی هستند. به نظر می رسد که هیچ چیز حقیفتا در این شرکت در طی سه سال گذشته در بازار امریکا تغییر تکرده است. همان سخت افزار خسته با نام جدید! این لپ تاپ ها در درجه اول در دستگاه های سازمانی به طور عمده کسب و کارها به فروش خواهند رسید و قیمتی حدود 600 تا 2000 دلار دارند و با مواد استانداردی مانند سری 7 و پردازنده های گرافیکی سری Gen U اینتل و درایورهای حالت جامد و حسگرهای اثر انگشت مجهز شده اند.

آیا این لپ تاپ ها نوآورانه هستند؟

اما حداقل در یک نگاه می توان بیان کرد که این لپ تاپ ها به اندازه کافی نوآورانه نیستند. در عوض به نظر می رسد که توشیبا آن ها از همان سال 2016 به بعد که رها کرده بود، دوباره به جریان انداخته و با نامی جدید و اضافه کردن ویژگی هایی چون اسکنر اثر انگشت می خواهد ریبرند و به روز کند. ظاهر آن نیز مشابه با همان لپ تاپ های 2016 است: بدنه آلومینیومی پرداخت شده، حاشیه های بزرگ و در برخی موارد دارا بودن درایوهای DVD و پورت های سریالی.

جبران سالها دوری از بخش لپ تاپ

هنوز نمی دانیم که ریبرند کردن با پورت های سریالی، درایوهای دیسک و اصطلاحات لمسی واقعا حرکت خوبی است یا خیر، اما برندهای بزرگ لپ تاپ که این کار را انجام داده اند نشان می دهند که کار درستی را انجام داده اند و توشیبا می خواهد جبران این سه سالی که از بخش لپ تاپ دور شده بود را کند و با قدرت به این بخش خصوصا در بازار آمریکا برگردد. در آینده و در صورت رونمایی این لپ تاپ ها می توانیم بیشتر در مورد مشخصات آنها بنویسیم.

به نظر شما توشیبا می تواند همانند گذشته نظر مساعد مشتریان را جلب کند؟ برای این کار به چه راه های دیگری به جز به روز کردن سخت افزار و ظاهر لپ تاپ های خود نیازمند است؟

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها