توقعات ما از نمایشگاه CES 2023

بزرگ‌ترین نمایشگاه تجاری فناوری، علی‌رغم شرایط منفی اقتصادی، به زودی آغاز می‌شود؛ اینها ترندها و نوآوری‌هایی هستند که در CES 2023 می‌توانیم انتظار آن را داشته باشیم.

به گزارش کالاسودا و به نقل از wired،  نمایشگاه CES پس از رفتن از آغاز همه‌گیری کووید-19 در سال 2022 دوباره به لاس‌وگاس بازگشت. بسیاری از شرکت‌ها تصمیم گرفتند به حضور مجازی در نمایشگاه شرکت کنند. اگرچه انتظار نمی‌رود که CES 2023 عظمت سال‌های گذشته را داشته باشد.

نمایشگاه CES 2023 از 5 تا 8 ژانویه برگزار می‌شود و همچنان می‌توانید به صورت مجازی در آن شرکت کنید.

همکاری در خانه هوشمند

چه می‌شود اگر همه بخش‌های خانه هوشمند با هم کار می‌کردند، حتی اگر محصولات توسط شرکت‌های مختلف ساخته شده باشند؟

Matter، یک پروتکل جدید، قابلیت همکاری یکپارچه بین دستگاه‌های خانه هوشمند اپل، آمازون، گوگل، سامسونگ و سایر تولیدکنندگان را ممکن می‌سازد.

سال گذشته در نوامبر عرضه شد و تقریباً 300 محصول در حال حاضر دارای گواهینامه Matter هستند و انتظار می‌رود که در CES 2023 اعلامیه‌های بیشتری ارائه شود.

رویکرد منحصر به فرد Matter برای امنیت خانه‌های هوشمند از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند.

متاورس

در نمایشگاه CES سال گذشته، طرح‌هایی برای یک متاورس که در آن مصرف‌کنندگان زندگی، کار و بازی کنند، ارائه شد.

اگرچه بحث‌ها کمرنگ است، می‌توان انتظار داشت که نوآوری‌های سخت‌افزاری برای دستگاه‌های واقعیت مجازی، افزوده و ترکیبی ادامه پیدا کند.

خودروهای برقی

در نمایشگاه CES 2023، می‌توانید تعداد زیادی خودروهای الکتریکی را ببینید که از یک خودروی معمولی زیباترند.

اگرچه این ایده‌های عجیب و غریب به زودی در دسترس نخواهند بود، خودروهای مفهومی نگاهی به آنچه ممکن است در پنج یا 10 سال آینده در جاده‌ها باشد می‌پردازند.

پایداری محیط زیست

چه قاب‌های گوشی‌های هوشمندی که از مواد بازیافتی ساخته شده یا کنترل‌های تلویزیونی که نیازی به باتری ندارند، شرکت‌ها به پایداری محیط زیست توجه دارند.

البته CES امسال شامل انبوهی از اعلامیه‌های محصولات جدید خواهد بود، از تلویزیون بی‌سیم که از مکش خلاء برای چسبیدن به دیوار استفاده می‌کند تا لپ‌تاپ‌های بازی که کمی بزرگ‌تر هستند.

همچنان انتظار داریم که شرکت‌ها دستگاه‌های ردیابی سلامت را به‌طور خاص برای افراد باردار یا پس از زایمان راه‌اندازی کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها