چگونه تولبار مرورگر Safari را روی مک خود سفارشی سازی کنیم؟

0
۱
چگونه تولبار مرورگر Safari را روی مک خود سفارشی سازی کنیم؟

مرورگر Safari در مک دارای حداقل رابط کاربری است. اگرچه فضای زیادی برای شخصی سازی یا تم سازی ندارید اما می توانید دکمه های نوار ابزار را متناسب با سبک بهره وری خود تغییر دهید. در اینجا نحوه سفارشی سازی تولبار مرورگر Safari به روشی که می خواهید آورده شده است.

چرا باید تولبار مرورگر Safari را شخصی سازی کنید؟

به طور پیش فرض، تولبار Safari تمام آیکون افزونه های فعال شده خود را به همراه نوار URL و دکمه های ناوبری نشان می دهد.

اگر برنامه های افزودنی زیادی دارید ، ممکن است بخواهید مقداری از آنها را نوار ابزار پنهان کنید. اگر می خواهید جلوه ای تمیز تری به مرورگر خود بدهید، می توانید دکمه Sidebar یا دکمه اشتراک را غیرفعال کنید. وقتی می خواهید نوار ابزار Safari را شخصی سازی کنید ، دکمه های جدیدی پیدا خواهید کرد که می توانید به نوار ابزار اضافه کنید. میانبرهایی از قبیل iCloud Tabs ، Top Sites ، home ، تاریخچه ، بوکمارک ها ، Zoom ، میل ، پرینت ، بازرسی وب و غیره.

برای یک کاربر حرفه ای که دوست ندارد از میانبرهای صفحه کلید استفاده کند، دسترسی سریع به ویژگی هایی مانند بوکمارک ها و تاریخچه می تواند فوق العاده مفید باشد. اگر یک توسعه دهنده وب هستید ، ابزار Web Inspector نیز همین کار را می کند.

چرا باید تولبار مرورگر Safari را شخصی سازی کنید؟

نحوه شخصی سازی تولبار مرورگر Safari

حالا که ما به دلیل شخصی سازی تولبار مرورگر پاسخ داده ایم، بیایید به چگونگی انجام این کار بپردازیم.

  • می توانید با کلیک کردن روی “View” از نوار منو و سپس انتخاب “customize toolbar” ، نوار ابزار Safari را به دلخواه خود تنظیم کنید.
  • با این کار یک منوی کشویی با یک ابزار سفارشی سازی بصری برای نوار ابزار باز می شود. متوجه خواهید شد که تمام نمادهای موجود در نوار ابزار شروع به جابجایی می کنند ، به این معنی که اکنون اگر دوست دارید می توانید آنها را به اطراف تغییر دهید. اگر سعی کرده اید صفحه اصلی آیفون یا آیپد خود را سازماندهی مجدد کنید ، با این رابط کاربری آشنا خواهید بود.
  • در قسمت بالای منوی شخصی سازی ، لیستی از تمام دکمه های موجود را مشاهده خواهید کرد. در اینجا دکمه های جدیدی مانند History یا Bookmarks را پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید یکی از این دکمه ها را به نوار ابزار اضافه کنید ، بر روی دکمه کلیک کرده و آن را به نوار ابزار بکشید.
  • اگر می خواهید یک دکمه را حذف کنید ، روی آیکون آن از قسمت نوار ابزار کلیک کرده و آن را بیرون از نوار ابزار بکشید.
  • همچنین می توانید با افزودن فضای خالی ، ظاهر نوار ابزار Safari خود را سفارشی کنید. بر روی دکمه “Flexible space” که در ردیف آخر قرار دارد ، کلیک کنید و آن را در نوار ابزار بکشید. برای از بین بردن این قسمت ، روی آن کلیک کنید و آن را از نوار ابزار بیرون بکشید.
  • اکنون که متوجه شدید که چ هر عنصر چگونه کار می کند، احساس خوبی خواهید داشت تا تولبار Safari را به شکلی که دوست دارید، سفارشی سازی کنید.

نحوه شخصی سازی تولبار مرورگر Safari

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از