تولید سنسور 576 مگاپیکسلی توسط سامسونگ

سامسونگ اولین سنسور دوربین موبایل 108 مگاپیکسلی را 2019 در سطح جهانی عرضه کرد و هفته گذشته، اولین سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی، ISOCELL HP1 را منتشر کرد. این شرکت کره جنوبی فاش کرد که قصد دارد تا سال 2025، سنسور 576 مگاپیکسلی تولید کند.

سنسور 576 مگاپیکسلی سامسونگ برای خودروها

به گزارش کالاسودا و به نقل از gizchina، هاچانگ لی، نایب رئیس ارشد بخش سنسورهای الکترونیکی سامسونگ، در سخنرانی در SEMI Europe با کمک اسلایدهایی، نمای کلی پیکسل‌های سنسور و وضوح تصویر دوربین‌های سامسونگ را از سال 2000 نشان داد.

همچنین اعلام کرد سامسونگ قصد دارد سنسور دوربین 576 مگاپیکسلی را در سال 2025 راه اندازی کند. با این حال، این سنسور ممکن است مخصوص گوشی‌های هوشمند نباشد و در خودروها به کار گرفته شود.

در آخرین سنسور 108 مگاپیکسلی، ISOCELL Bright HM1، سامسونگ از فناوری Nonacell اختصاصی استفاده کرده که میزان پیکسل‌ها را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. در مقایسه با فناوری قبلی Tetracell که دارای آرایه 2 در 2 است، ساختار 3 در 3 پیکسلی فناوری Nonacell اجازه می‌دهد تا به عنوان یک پیکسل 2.4 میکرومتر عمل کنند.

وب سایت سامسونگ پیشتر اشاره کرده بود که وضوح چشم انسان حدود 500 مگاپیکسل است و این شرکت امیدوار است از این سطح فراتر رود.

سامسونگ با سنسور 576 مگاپیکسلی به این موفقیت دست پیدا می‌کند.

این سنسورها را می‌توان در خودروهای خودران، هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیزات پزشکی استفاده کرد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها