تولید فرش های نانویی در ایران

0
141

نانو این روزها در تمام صنایع رخنه کرده و فرش بافی با استفاده از این فناوری تکنولوژی جدیدی است که در ایران پیاده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار کالاسودا، با استفاده از ذرات نانویی در اکثر صنایع مشکلات موجود در حال رفع شدن است و حالا در صنعت فرش نیز مواد نانویی به کمک تولید کنندگان برای بافت فرش هایی می آید که تفاوت های خاصی با فرش های معمولی دارند.

در این رابطه، اعلام شده که برای استفاده از نانومواد روی خط تولید فرش های ایرانی اقدام به نصب نازل‌های ویژه‌ای می شود که با استفاده از آن می‌توان سطح الیاف را پوشش‌دهی کرد.

این در حالی است که این فناوری به عرصه تجاری سازی رسیده و چندی پیش قرارداد همکاری میان یک شرکت دانش بنیان و یک شرکت تولید کننده فرش برای استفاده از نانومواد در تولید فرش‌های آنتی‌باکتریال به امضا رسید و حالا شرکت دانش بنیان اعلام کرده که موفقیت در تولید نمونه‌های اولیه موجب شد تا ۳۰۰ کیلوگرم نانو مواد از سوی شرکت تولید کننده فرش سفارش داده شود.

این سفارش ها به تولید کننده فرش تحویل داده شده است.

این تنها همکاری نانو با تولید کنندگان فرش نیست و طبق اعلام شرکت دانش بنیان در این حوزه، در حال حاضر تحقیق و توسعه روی ایجاد خواص آنتی‌استاتیک و ضدآتش در فرش‌ها در حال انجام است.

گفتنی است، فناوری نانو اخیرا در حوزه های مختلف در ایران به کار برده شده و از کاربردی ترین حوزه ها می توان به تولید چسب زخم ها و زخم پوش های نانویی اشاره کرد.

از دیگر محصولات نانویی که اخیرا به بازار آمده است هم می توان از کامپوزیت دندانی نانو هیبریدی، باند و گاز برای نانو ذرات گیاهی آنتی باکتریال و محصول آنتی بلاک ویژه میان فناوران نانو و صنایع نام برد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها