تویوتا لندکروزر صاحارا هورایزن، باشکوه اما گران‌قیمت!

0
۲۳

تویوتا به تازگی نسخه‌ای سفارشی و تولید محدود از شاسی‌بلند مشهور خود یعنی لندکروزر را در کشور استرالیا معرفی کرده است. این خودرو با نام لندکروزر صاحارا هورایزن شناخته می شود.

به گزارش کالاسودا به نقل از پدال، خودروی موردبحث که بر پایه نسخه پرچم‌دار LC200 صاحارا تولید شده تنها به تعداد 400 دستگاه روی خط مونتاژ خواهد رفت و هر یک قیمت 129090 دلار استرالیا معادل 86335 دلار آمریکا را خواهند داشت.

این شاسی‌بلند ژاپنی از ویژگی‌های خاص بدنه سود می‌برد که از جمله آن‌ها می‌توان به جلوپنجره خاص با رنگ تیره و چراغ‌های جلوی مشکی و مه شکن‌های تیره اشاره نمود. داخل کابین نیز تغییراتی رخ داده است.

صندلی‌های چرمی خودرو دارای دوخت های مخصوص و نشان لندکروزر روی پشت‌سری‌ها هستند. همچنین فرمان چرمی و گرم شونده، دوخت های روی درب‌ها، پوشش سقف مشکی با عناصر کرومی، تابش نشان هورایزن و لندکروزر روی زمین و… نیز در این خودرو دیده می‌شوند.

از دیگر تجهیزات شاسی‌بلند تویوتا می‌توان به چراغ‌های LED، رینگ‌های 18 اینچی، مونروف، سیستم تهویه مطبوع 4 ناحیه‌ای، صندلی‌های جلوی گرم و سرد شونده، سیستم صوتی پریمیوم، ناوبری، بسته ایمنی تویوتا و… اشاره کرد.

معاون بخش فروش و بازاریابی تویوتا در استرالیا می‌گوید:

تاریخچه تویوتا در استرالیا با اولین نسل‌های لندکروزر و سال 1958 شروع شد و پس از آن بود که این خودرو نقش مهمی در زندگی استرالیایی‌ها بازی نمود. این نسخه جدید از لندکروزر جذابیت بصری خاص و متمایزتری را در خودرویی ارائه می‌کند که همچون همیشه توانمند و قوی است.

نیروبخش لندکروزر صاحارا هورایزن جدید پیشرانه 8 سیلندر 4.5 لیتری توربودیزلی است که قدرت 272 اسبی و گشتاور 650 نیوتون متری دارد. این پیشرانه با گیربکس 6 سرعته اتوماتیک مجهز به دنده‌سنگین و سیستم چهار چرخ محرک همکاری می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از