اخبار

تکنولوژی های موبایلی ۶۶ درصد از کودکان ایرانی  را معتاد کردند

کالاسودا- کالاسودا_ تکنولوژی های موبایلی زمینه ساز معتاد شدن  ۶۶ درصد از کودکان ایرانی شده اند. درواقع این تکنولوژی ها با ایجاد فضاهای مبتنی بر هیجان نظر مثبت بسیاری از کودکان را به سمت خود جذب می کنند.

اما این معتاد شدن و وابستگی بیش از حد به تکنولوژی از کجا مشخص شده است ؟ مهندس خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به نتایج پیمایش رفتارهای مصرفی در سال ۱۳۹۶ کودکان ۳ تا ۵ سال در کشور گفت: حدود ۶۶ درصد از جمعیت مورد مطالعه در این پیمایش، از وسایل الکترونیکی مثل تلفن همراه و تبلت استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در گروه مصرف‌کنندگان، ۲۷ درصد وسیله‌ برای خود کودک است و ۶۶ درصد از آن پدر و مادر و ۷ درصد برای خواهر و برادر بوده است.

سلجوقی افزود: بر اساس مطالعات انجام‌شده، ۴ درصد کودکان از شش‌ماهگی از ابزارهای ارتباطی استفاده می‌کنند و ۱۴ درصد از آن‌ها از یک‌سالگی با این ابزارها آشنا شده و از آن‌ها استفاده می‌کنند.

وی تأکید کرد: بیشترین تعداد کودکان که ۳۰ درصد آن‌ها را شامل می‌شود از دوسالگی،  ۲۸ درصد از سه‌سالگی  و ۲۰ درصد از چهارسالگی استفاده از این ابزارها را آغاز کرده‌اند.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان ، اعتیاد به بازی های کامپیوتری باید مانند هر نوع اعتیاد دیگری درمان شود. همانند دیگرمعتادان گیمرها اغلب در حال تلاش برای فرار از مشکلات زندگی هستند. بازی های کامپیوتری یک راه فرار جذاب به ویژه برای جوانان که دارای ناسازگاری های اجتماعی هستند ارائه می کند. اغلب پسرها جذب این بازی ها می شوند و خود را در جهانی که همه چیز در کنترل آن ها است غوطه ور می کنند.

مطالب مرتبط

برو بالا