تکنولوژی Ray Tracing یک الزام برای بازی های کامپیوتری

0
۱
تکنولوژی Ray Tracing یک الزام برای بازی های کامپیوتری

یک محقق گرافیکی و خبره در خصوص تکنولوژی Ray Tracing که نزدیک به یک دهه است با شرکت انودیا همکاری می کند پیش بینی جالبی را مطرح کرده است: برای اجرای بازی های بزرگ و AAA تا سال 2023 نیاز به یک کارت گرافیک با تکنولوژی Ray Tracing دارید.

به عبارت دیگر اگر شما یک کارت گرافیک انودیا RTX یا AMD و یا Intel با تکنولوژی Ray Tracing نداشته باشید قادر نخواهید بود بازی های AAA یا عناوین معروف را بازی کنید.

البته به خاطر داشته باشید که این حرف یک پیش بینی از طرف یکی از کارکنان انودیا است که معتقد است تا سال 2023 تمام بازی ها حتی بازی های Nintendo نیز از تکنولوژی Ray Tracing استفاده خواهند کرد. آنطور که این تئوری می گوید فراگیر شدن این تکنولوژی به حدی است که این قابلیت یک گزینه برای بازی کردن نیست بلکه یک الزام است.

البته اینکه هزینه و زمانی که در این چهار سال بر روی این تکنولوژی صرف می شود شکی نیست چرا که همین الان هم این تکنولوژی تکه ای از پازل آینده بازی های کامپیوتری شده است.

این اصل که بازی ها خاصیت ها و گرافیک های جدید را ارائه دهند مشخص و قابل درک است و این فقط مختص کامپیوتر نیست. کنسول های نسل بعدی مانند Xbox Scarlett و PS5 نیز از تکنولوژی Ray Tracing استفاده می کنند. طبق گزارشات کنسول PS5 از یک کارت گرافیک مخصوص Radeon Navi استفاده می کند که قابلیت Ray Tracing را دارد.

اما سوالی که در اینجا مطرح می شود اینست که آیا واقعا کمپانی های بزرگ بازی سازی، بازیی خواهند ساخت که حتما نیاز به یک کارت گرافیک Ray Tracing داشته باشد و تعدادی از طرفداران خود را مجبور کنند که سیستم های خود را ارتقاع دهند یا کلا بی خیال این بازی ها شوند؟

در هر حال اینکه بازی کنندگان مجبور به ارتقاء سیستم های خود شوند کاری غیر قابل انکار است اما کی باید این اتفاق بیوفتاد؟ به نظر می رسد چهار سال برای این پروسه یک مقدار اقراق آمیز باشد.

البته چیزی که انودیا درباره آن صحبت می کند مدل هیبرید Ray Tracing است. یعنی فقط بعضی از صحنه های بازی به این صورت رندر می شوند. طبق پیش بینی این شرکت Ray Tracing در حالت کلی تا سال 2035 اتفاق نخواهد افتاد.

به نظر می رسد بعضی از بازی ها از این اتفاق استقبال کنند. مانند بازی Control که کارت گرافیک 1080Ti که بسیار قوی است را برای بازی کردن پیشنهاد داده اند. حداقل کارت گرافیک برای این بازی نیز GTX 1060 است.

البته نباید این نکته را فراموش کرد که پشتیبانی کمپانی های دیگر مانند Microsoft یا Sony بر روند این قضیه نیز تاثیر گذار خواهد بود. به نظر می رسد پشتیبانی این کمپانی ها در به واقعیت پیوستن این تئوری بسیار موثرتر خواهد بود تا تصمیم شرکت هایی مانند انودیا.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از