تیم ربات امدادگر مجازی قهرمان روبوکاپ شدند

کالاسودا – تیم رباتهای امدادگر مجازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخش لیگ های شبیه سازی، موفق به کسب مقام نخست سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه امیرکبیر،  تیم رباتهای امدادگرمجازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخش لیگ های شبیه سازی، موفق به کسب مقام نخست سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران شد. در همین لیگ نیز تیم هایی از مدرسه سلام رسالت و دانشگاه تبریز مقام دوم و سوم این رقابت را کسب کردند.

رقابتهای ربات‌ های مجازی یکی از لیگهای شبیه‌ سازی امداد و نجات مسابقات روبوکاپ را تشکیل می‌دهد که هدف آن، ترویج تحقیق و پژوهش در زمینه سیستم‌های تعاملی چند عاملی است که در ماموریت‌های جستجو و امداد شهری مورد استقاده قرار می‌گیرند.

در یک اجرای مسابقه، تیمی از ربات‌های شبیه‌سازی شده وارد محیط مدل شده حادثه می‌شوند و علاوه بر جستجوی محیط، نقشه دقیقی از محل حادثه ارائه می‌ کنند. نقشه‌های مسابقات شامل محیط‌های رو باز و سربسته هستند که با دقت و شباهت کامل به شرایط واقعی طراحی شده ‌اند.

 ربات‌ها و حسگرهای مورد استفاده نیز با دقت زیادی عملکرد دستگاه‌های به کار برده شده در روبات‌های واقعی را شبیه‌سازی می‌کنند. سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران در روزهای ۱۶  لغایت ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۷ در تهران برگزار شد.

با عضويت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت 9 هر شب به آخرين اخبار حوزه تکنولوژي گوش دهيد