جانبداری مایکروسافت از Epic Games علیه Apple

0
6691

مایکروسافت اعلام کرد مجازات‌های اپل علیه اپیک گیمز (Epic Games) به توسعه دهندگان بازی و گیمرها آسیب می‌رساند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از phonearena، مایکروسافت درگیر دادگاه بین Epic Games و اپل است. همانطور می‌دانید سیستم پرداخت درون برنامه‌ای Epic Games قوانین اپل و فروشگاه App آن را دور زده و این امر اپل را خشمگین کرده است.

نبرد بین اپل و Epic تنها بر سر این است که اپل حق دارد با حذف بازی Fortnite از فروشگاه App و بستن حساب برنامه نویس‌ها، Epic را مجازات کند. اگرچه افرادی که قبلاً بازی را بر روی آیفون خود نصب کرده‌اند، می‌توانند به بازی خود ادامه دهند.

اپل اعلام کرده در صورتی که Epic پورتال پرداخت درون برنامه خود را غیرفعال کند می‌تواند به شرایط قبل باز گردد. در این راستا Epic از اپل شکایت کرده است.

طبق گزارش CNBC، مایکروسافت روز یکشنبه بیانیه‌ای را به دادگاه ارسال کرد که در آن یک مهندس ارشد مایکروسافت اعلام کرده که بستن حساب برنامه نویس Epic موتور آنریل را محدود می‌کند. موتور آنریل یک موتور بازی برای توسعه دهندگان است و ایپک 5 درصد فروش را از سازنده‌ی بازی که از این موتور استفاده کرده دریافت می‌کند. اپیک می‌گوید مجازات‌های تعیین شده توسط اپل تأثیر بیشتر روی موتور آنریل دارد.

اپیک علاوه بر تشکیل دادخواست علیه اپل، علیه گوگل نیز شکایت کرده است.

اپل تهدید کرده است که حساب Epic را در تاریخ 28 آگوست ببندد. در همان تاریخ، توسعه دهنده دسترسی به ابزارهای iOS و Mac را از دست خواهد داد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها